חדשות בעולם

בפעם השלישית: דיווחים על פיצוץ מחסן תחמושת של מיליציה פרו-איראנית בעיראק

בכלי התקשורת הערביים מדווחים הערב על הפצצה מסתורית של מחסן תחמושת בעיראק. בדיווחים נטען כי היעד למתקפה היא מיליציה שיעית פרו-איראנית שהחזיקה מלאי טילים ורקטות בדרום בגדד. זו התקיפה השלישית בשבועות האחרונים שהמיליציה נמצאת תחת אש, כאשר המתקפות הקודמות יוחסו לישראל

| י"א אב התשע"ט |
הפיצוץ סמוך לבגדד (צילום: טוויטר)
אא

כלי תקשורת ערביים דיווחו הערב (שני) על פיצוץ במחסן תחמושת באזור אבו-דשיר בדרום בגדד. לפי רשת הטלוויזיה הסעודית "אל-ערביה", מחסן התחמושת שייך למיליציה השיעית הפרו-איראנית "סייד א-שוהדא". במקביל לפיצוץ, דווח על הפעלת אזעקה בשגרירות ארצות הברית בבגדד בעקבות ירי פצצות מרגמה.

הפיצוץ, שהתרחש במחסן נשק בבסיס סאקר, כוון, כך על פי הדיווחים, לפגיעה במיליציה תחת הנהגתו של הגנרל קאסם סולימאני שמנהל את פעילותו הצבאית של משמרות המהפכה שפועל מחוץ לאיראן. זו הפעם השלישית בשבועות האחרונים בה דווח על פיצוצים מסתוריים במחסנים או שיירות נשק של המיליציה, כאשר בפעמים הקודמות הם יוחסו לחיל האוויר הישראלי. 

בעקבות פרסום המתקפה על מחסן הנשק, זעמו אזרחים עיראקים ברשתות החברתיות על כך שאיראן מחזיקה מלאי תחמושת באתר הסמוך לאוכלוסייה אזרחית.

לפני כשבועיים אמרו מקורות דיפלומטיים מערביים לעיתון א-שרק אל-אווסט, היוצא לאור בלונדון, כי ישראל תקפה פעמיים בחודש האחרון מחסני נשק וטילים איראניים בבסיס צבאי צפונית מזרחית לבגדאד. המקורות הוסיפו וציינו כי את התקיפה המסתורית ב-19 ביולי ביצעה ישראל באמצעות מטוס F-35.

לפי הדיווח הערבי, באחת התקיפות בעיראק גם הושמד הבסיס הצבאי "אשרף", שבעבר שימש כמטה הארגון "מוג'אהידין חלק", המתנגד למשטר האיראני. הבסיס מרוחק כ-80 קילומטר מהגבול האיראני ו-40 ק"מ צפונית מזרחית לבגדאד. לדברי גורמים, התקיפה פגעה ב"יועצים איראניים, והמטרה הייתה משלוח של משגרי טילים בליסטיים שהועברו לאזור מאיראן זמן קצר לפני כן". מחנה אשרף הינו אחד הבסיסים הצבאיים הגדולים במזרח עיראק, והוא מסוגל להכיל 4,000 חיילים, זאת לצד מחסנים לאחסון טילים, טנקים וארטילריה. הבסיס משמש כמבנה קבע של גדודי באדר, הכוח הגדול ביותר המזוהה עם משמרות המהפכה בעיראק.

מקורות בעיראק הכחישו את הדיווחים על הפצצת בסיס אשרף, ואמרו כי "חלק מדוברי התקשורת דוברי האנגלית דיברו על ההפגזה של חיל האוויר הישראלי בבסיס אשרף שבו נמצא ארגון אל באדר בהנהגת הדי אל עאמרי, אך הדבר הזה לא היה", טענו. עם זאת, גורמים בכירים במדינה אישרו כי בסיס הנמצא במחוז דאלי במזרח עיראק, הופצץ לפני כעשרה ימים. בבסיס זה שוהים כוחות איראנים ממשמרות המהפכה, חלקם נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל.

לדברי המקורות העיראקים, התקיפה הישראלית באה בעקבות הגעת משלוח טילים בליסטיים מאיראן. במתקפה השנייה, הוסיפו, נהרגו 40 לוחמים איראנים.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.3 (6 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים