חדשות כלכלה

כ-75 מיליון משרות עתידות להיעלם מהעולם ב-5 השנים הקרובות

דו"ח מעמיק מתריע מפני שינויים משמעותיים שעלולים להיגרם בשוק העבודה ב-5 השנים הבאות, בעקבות המהפכה הטכנולוגית. האם המשרה שלכם בטוחה?

(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

פורום הכלכלה העולמי פרסם לא מזמן דו"ח מקיף ומעמיק, אשר דן בשינויים המתרחשים בשוק העבודה בתקופה זו. העולם עבר כבר 3 מהפכות תעשייתיות, וכעת, ככל הנראה, הוא עומד בפני מהפכה נוסף – הפעם, מהפכה טכנולוגית. התוצאות של המהפכה הזו עלולות להיות קשות עבור יותר ממחצית העובדים בעולם.

מדוע? ובכן, על פי הדו"ח, בתוך כ-5 שנים בלבד עתידות להיעלם כליל מעל פני האדמה לא פחות מ-75 מיליון משרות! למעשה, 52% מן העובדים בעולם עלולים למצוא את עצמם ללא עבודה בתוך 5 השנים הבאות, משום שהפיתוחים הטכנולוגיים השונים, כמו הבוטים, החידושים בביוטכנולוגיה, המכוניות האוטונומיות, מדפסות תלת הממד ועוד – יהפכו את הכישורים והידע שלהם ללא רלוונטיים.

באלו משרות מדובר? על פי הדו"ח, מדובר בעובדים כמו טלרים, תפקידים מסוימים של בנקאים, קופאים, מנהלי חשבונות, עובדי ייצור – ואפילו עורכי דין.

לעומתן, ישנן משרות שעדיין נותרות על כנן, כמו למשל אלה של מנהלים בכירים, של יועצי השקעות, אנשי שיווק ואנשי מכירות, מורים ומרצים, מפתחי תוכנה, מנהלי תפעול, אנליסטים ועוד.

על פי הדו"ח, הכישורים שנדרשים כיום להצלחה בעבודה שונים מאלו שהיו נחוצים בעבר, ולמעשה, ליותר מ-50% מהעובדים היום אין הכישורים הללו. כישורים אלה כוללים מיומנויות שונות, וגם תכונות ויכולות אישיות, כמו למשל חשיבה חדשנית, אינטליגנציה רגשית, מקוריות ויצירתיות, אנליטיות, כושר מנהיגות, חשיבה ביקורתית, יכולת לפתור בעיות מורכבות, וכן הלאה.

חוששים להיפגע מהמהפכה הטכנולוגית המתקרבת? הכירו את שווקי התעסוקה החדשים, ודאגו ללמוד כל הזמן. למדו להגיב במהירות לשינויים, ופתחו בעצמכם יכולות של הסקת מסקנות ושל קבלת החלטות. פקחו עיניים כדי להבחין במשרות חדשות שמופיעות לפתע, כמו גם בירידה בביקוש במשרות אחרות, כדי שתוכלו להתאים את עצמכם לשוק המשתנה.

וכמובן, מעל הכל, התפללו לסייעתא דשמיא.

תגיות:עבודהטכנולגיה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה