חדשות בארץ

שבר שתיקה: בני גנץ בהתבטאות ראשונה

הרמטכ"ל לשעבר, הרץ לכנסת בראשות מפלגת "חוסן לישראל", אמר לפעילי המחאה הדרוזית נגד חוק הלאום כי יעשה כל שביכולתו לתקן את החוק

| ח' שבט התשע"ט |
בני גנץ (צילום: פלאש 90)
אא

לאחר שבועות ארוכים של שתיקה וציפייה ציבורית לשמוע את עמדותיו, השמיע הבוקר (שני) הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ את קולו.

גנץ – שרץ לכנסת בראשות מפלגת "חוסן לישראל" – בחר להשמיע את התבטאותו הפוליטית הראשונה בנושא הטעון של חוק הלאום, שאושר בכנסת בחודש יולי שעבר. הוא דיבר בכניסה לביתו בראש העין עם קבוצת פעילים של המטה לתיקון חוק הלאום, המוביל את מחאתם של גורמים שונים בעדה הדרוזית נגד החוק. פעילי המטה, אותם מוביל תת-אלוף (במיל') אמל אסעד, מתכוונים לערוך השבוע קמפיין של צעדות, במסגרתו יגיעו לבתיהם של ראשי מפלגות, כדי להשיג מהם התחייבות לפעול לתיקונו של חוק הלאום לאחר הבחירות. הם בחרו להתחיל את מסעם בביתו של גנץ, שלעיני המצלמות סיפק להם את מבוקשם.

"אני רואה פה חברים משירות משותף של שנים רבות – במערכות, במבצעים, בהיתקלויות, בפציעות", אמר גנץ. "יש לנו ברית דמים, אבל לא פחות מכך יש לנו ברית חיים. אנחנו צריכים לוודא שביחד אנו בונים את השותפות הזו ואת הברית הזו בצורה משותפת כברית חיים, כמו שראוי שיהיה. אעשה כל שביכולתי לפעול למען תיקון החקיקה באופן שיביא לידי ביטוי את הקשר העמוק והבלתי ניתן לניתוק, לא רק בקרב אלא גם בחיים, לא רק בקושי אלא גם בטוב. נעשה את זה ביחד".

במפלגת הימין החדש הגיבו על דבריו של גנץ. ‏"אמירתו הראשונה של גנץ בפוליטיקה מבהירה – גנץ חבר לשמאל. חוק הלאום הינו הישג היסטורי אשר מחזיר למדינה את אופיה הלאומי, היהודי והציוני מול השחיקה המתמשכת שגרם בג"ץ. תוכנית גנץ לשינוי חוק הלאום מבהירה את עמדתו".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (76 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים