פרשת מקץ

פרשת מקץ במדור מיוחד ומושקע - מבחר סרטונים, מאמרים ודברי תורה

תקציר פרשת מקץ: פרעה חולם שני חלומות, בהם שבע פרות רזות אוכלות את שבע הבריאות, ושבע שיבולים שדופות – את אלה הבריאות. בניסיון לפתור את החלום, מספר שר המשקים לפרעה על יוסף. יוסף אומר לפרעה כי למצרים תהיינה שבע שנות שובע, ולאחריהן – שבע שנות רעב. פרעה ממנה את יוסף למשנה למלך.

כאשר מגיעות שנות הרעב, שולח יעקב את בניו למצרים, להשיג מזון. יוסף מכיר את אחיו, ומצווה לאסור אותם. הוא אינו מגלה להם את זהותו. יוסף מצווה עליהם להביא אליו את בנימין. הוא אוסר את שמעון, ושולח את שאר אחיו לביתם.

האחים משכנעים את יעקב לשלוח איתם את בנימין. יוסף משחרר את שמעון, נותן לאחיו מזון ומשלח אותם לדרכם. אך באמתחתו של בנימין הוא מסתיר גביע כסף. בצאתם – האחים נאסרים, ויוסף אומר לאחיו כי רק את בנימין יהפוך לעבדו, ואילו שאר האחים ישובו לביתם.

הנקראים ביותר
הנצפים ביותר
שאל את הרב
יומן אירועים
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים

הרב הרצל חודר בשידור חי, חמישי 23:00, פרשת מקץ - מן הבור אל האור

באיזה תאריך יצא יוסף מהבור? למה פרעה לא האמין לפותרי החלומות שלו? מהו הדבר שבו התפעל פרעה מיוסף? ממה התחילה מלכות יוסף? בכל העולם רעב ובמצרים יש שבע מדוע? מדוע מתנכל יוסף לאחיו? ולמה פחדו האחים מהגביע? לקראת סוף השיעור הרב ידבר על גדולתו ואודות חיו של הרב שלמה קלוגר

עונג שבת, עונה 3 - סביב שולחן השבת עם פרשת מקץ

התכנית האהובה "עונג שבת" חוזרת לעונה שלישית עם כל השירים, הפיוטים, הריחות והטעמים, והפעם מתארחים סביב שולחן השבת: הרב אליהו אסוס, הרב אייל ישראל שטרנליב, הרב מרדכי לוי, היועץ הכלכלי גלעד נוימן, האמן קובי ברומר והסטנדאפיסט הרב יעקב חמו. בהגשת יובל טייב

   1 2 3 > >>