זוגיות

איך נדע שאנחנו הזיווג הנכון?

  • כ"ד כסלו התשע"ה
אא

שאלה

לכבוד הרב .. הכרתי בחור לפני כארבע וחצי שנים ומאז אנחנו בקשר. הוא בן 21 בשירות צבאי נשאר לו עוד שנתיים ואני בת 19 בשירות לאומי. ורצינו לשאול איך נדע שאנחנו הזיווג הנכון ואם כן מתי להתחתן ? במהלך השירות הצבאי שלו או אחרי ? תודה

תשובה

לכבוד השואלת,

קשה להדריך בענין כ"כ רציני ולתת על זה תשובה חותכת. ולכן ברור שעיקר ההחלטה תלוי בך; אמנם נוכל רק אולי לסייע לך עם כמה נקודות כלליות:

1. מן הדברים העקריים בשידוכים היינו שיהיו הטיפוסים מתאימים. אם את מרגישה שהמדובר מחשיב אותך ומבין אותך ויש לו מדות טובות ויראת שמים והוא בריא בגופו ובנפשו ויש תקשורת טובה ביניכם ואת מרגישה בנוח איתו ויש מציאת חן ביניכם, אלו מן הדברים העקריים לשקול בשידוך.

2. תנסי בזמן שקט לערוך רשימה בשביל עצמך של דברים שאת ממש צריכה ולא תוכלי לוותר עליהם בשום אופן. תכללי ברשימה גם מדות, וכגון אם את צריכה מישהו חם, מישהו ששומע טוב, מישהו רגיש, עדין, וכו' וגם מצבים וכגון לומד/מתפרנס, עיר ישנה/חדשה וכו'. תכתבי את כל מה שנראה לך שאת באמת צריכה. [אל תכניסי ברשימה דברים כמו מדות טובות, יראת שמים, ובריאות - כי אלו הם מן הנתונים הכלליים שצריכים בכל שידוך.] אח"כ תעברי על הרשימה ותראי איזה הם הג' דברים מכל הרשימה שאת ממש לא מסתדרת בלי זה.

אם תמצאי שיש למדובר את כל הג' קריטיריונים שאת באמת צריכה, יש צד חזק להמשיך בפגישות ולברר אולי זה הוא זה

ואם ישנם כמה פרטים שהטיפוס שלך דורשת במיוחד, כלומר,שאם חסרים מדות האלו, יהי ה קשה לך אבל בכל זאת תוכלי להיתפקד, יש לשקול שאולי זהו השידוך הנכון רק שזה דורש קצת עבודה והקרבה מצדך

3. תתפללי להקב"ה בימים הקרובים שתזכי לברר את הענין באמת וכראוי, ותוכלי לבקש ג"כ שהשם יתן לך איזה "סימן" לדעת מיהו הנכון.[סימן פירושו, שלפעמים אדם קם בבוקר או הולך בדרך ופתאום מרגיש בקרבו שהכל ברור והוא יודע בלי ספק מה שעליו לעשות. יכול להיות שהרגשת ידיעה זאת היא לא תשאר להרבה זמן, אבל בעת שמרגישים אותה, אז יודעים בלי ספק מה שיש לעשות.] רק שאם תבקשי סימן מהשם, אז את צריכה להיות מוכנה לעשות כמו מה שיתברר לך - ואפילו אם לא נשאר אותו בירור בלבך להרבה זמן; כי זהו הניסיון ב"סימן", שזהו דבר שעובר, אבל בשמים מצפים מן האדם לראות אם הוא יעמוד בידיעתו זו הברורה אפילו לאחר שכבר אינו מרגיש את הבירור בפועל.

ואם תביני בסוף שאכן זהו זיווג הגון, בדרך כלל ראוי להתחתן יותר מוקדם מאשר יותר מאוחר; וכיון שכבר החליטו זוג להתחתן, ההרגשים אינם עומדים במקום אחד אלא מתקדמים. אם מתחתנים בזמן קצר אז ההרגשים "מתבגרים" ומגיעים לשיאם בשעת החתונה - וכמו שצריך להיות. אבל אם ממתינים יותר מידי, אז על פי רוב ההרגשים נהפכים לתסכולים, יוציאים מריבות בין הזוג, ובסופו של דבר הרבה פעמים כל השידוך יכול להשבר ח"ו.  

ואסיים בברכה שתזכי למצוא את זיווגך ההגון בשעה טובה ומוצלחת ושותזכי לבנות בית נאמן בישראל,

בברכה,

רב נחום

תגיות:התאמת זוגיותזוגיותבחירת זיווגהדרכה למציאת זיווג

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה