השבת שלי

טל שגב: "השבת היום עבורי, היא ניקיון מהחול"

אחרי קריירה מוזיקלית ענפה כזמר, מעבד, מפיק ונגן מהטובים בארץ, טל שגב, 41, מוצא זמן לנוח. בראיון למדור "השבת שלי", הוא מספר על העונג שבשמירת השבת והזמן שכולו מוקדש למשפחה ולה'. אה, והוא גם מזמין אתכם שבת אם אתם רוצים

| י"ט תמוז התשע"ד |
טל שגב
אא

ספר קצת מה זה שבת בשבילך?

"השבת עבורי הוא יום קדוש שאין לו בן זוג. יום איחוד לבבות של המשפחה והקרובים, יום מחשבות וניקיון מהחול, ובעיקר השבת היום בשבילי - זה התיקון שלי. השבת היום לעומת העבר, היא הקדושה והרצון לשמור ולהבדיל אותה משאר ימות השבוע, להתפלל ולקרוא דברי קודש, ובעיקר לנסות להתייחד עם חמדת הימים וברית עולם עם אבינו מלכינו".

מה סדר היום שלך בשבת?

"זה מתחיל בקידוש וברכת המוציא, וכולם סביב השולחן. אח"כ דבר תורה מפי אבא שלי, ולמחרת כולם יחד: אשתי וחמשת ילדיי, עם תשומת לב מבחינתי לכל אחד וצרכיו, שלא תמיד מספיקים להגיע לזה בימי השבוע".

איפה אתה מתפלל בשבת?

"אני מתפלל בבית בדרך כלל, ומדליק נרות שבת עם מילים פשוטות ובקשות מאבינו שבשמיים, בעיקר בריאות ושנזכה לעשות את רצונו בשמחה".

שיר שבת אהוב במיוחד?

"לכה דודי".

אצל מי היית רוצה להתארח בשבת, ואת מי לארח?

"הייתי שמח להתארח במקום פשוט, אצל איזה צדיק נסתר שדוגל במוסר ובפשטות. לארח - כל מי שירצה, ובעיקר מי שלא מכיר את מנהגי השבת הבסיסיים, כי אני בעצמי קטונתי ובתחילת הדברים".

תגיד, מה מיוחד בשבת אצלך משאר ימי השבוע?

"הדבר הראשון שמסמל לי את מוצ"ש זו ההבדלה, ויש לי מנהג בד"כ לקרוא שלוש הלכות מספר מסוים. לכבוד שבת, אני משתדל להתלבש בבגדים לבנים, ולנעול נעליים שלא בשימוש בימי חול, ולקרוא יותר תהלים, מזמורים קבועים, ועוד בספרים אחרים שאני קורא בהם משבת לשבת. בערב שבת, אני נוהג לתת שוקולד לאשתי ולילדיי, או מאפה במילוי שוקולד, כדי להתחיל במאכל האהוב עליי ולתת מתיקות מיוחדת לכבוד השבת".

ולסיום, מה הדבר הראשון שאתה עושה במוצ"ש?

"הבדלה, ואומר שבוע טוב לאשתי וילדיי".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (76 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים