חדשות בעולם

נשיא צרפת בעד המילה: חופש הדתות

אל מול גל החקיקות באירופה נגד קיום ברית המילה, עומד נשיא צרפת פרנסואה הולנד לצד ישראל: "לא בא בחשבון להטיל ספק בפעולה שהיא סמל של היהדות"

| ג' אדר א' התשע"ד |
אא

כמו בנושא האיום האיראני, גם באיום הרוחני הרודף את יהודי אירופה בעת האחרונה בשל החוקים החדשים נגד ברית המילה, עומד נשיא צרפת פרנסואה הולנד לצד ישראל.

"בנוגע לברית המילה, יש לצרפת עמדה איתנה מיוסדת על חופש הדתות", כותב נשיא צרפת במכתב תמיכה ליואל מרגי, נשיא הקהילות היהודיות. "לכן, לא בא בחשבון להטיל ספק בפעולה שהיא סמל של היהדות", מסכם הולנד.

כזכור, לפני כחודש פרסמה מועצת אירופה הצהרות נגד ברית המילה וקראה למדינות אירופה לחוקק חוקים נגד המילה. בעקבות אותן הצהרות, יזם השגריר ישראל בקנדה בדימוס עו"ד אלן בייקר, מכתב החתום בידי מאות רופאים, משפטנים ואנשי אקדמיה מהארץ ומהעולם, ובו הביע מחאתו על ההחלטה.

"בהצהרתה, פגעה מועצת אירופה בכבודה ובמעמדה של הדת היהודית ומאמיניה", התבטא בייקר. בתגובה למכתב אמר מזכיר מועצת אירופה, ת´ורביורן יאלנד: "נכון שהחלטות כאלה הן נגד מדינת ישראל, וההצהרות שבאות ממועצת אירופה הן נגד היהדות, אבל זה נובע בעיקר כתוצאה מחוסר ידע".

יאלנד הוסיף כי "אין להם שום כוח בחקיקה והחלטתם אינה מחייבת איש. הגוף היחיד האמון על קבלת החלטות מסוג זה הוא בית המשפט לזכויות האדם, וככל הנראה, אין סיכוי שהוא יקבל החלטה כזאת".

להצהרתו של נשיא צרפת בעד אפשרות ברית המילה באירופה, כאמור, השפעה חשובה, בעיקר בתקופה זו.

(צילום: פלאש 90)


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (86 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים