סלבס בהתחזקות

מסתכל ליהדות בעיניים: השף אייל שני בנה סוכה לראשונה, וגילה אמת 'אחרת' על הדרך

חצי שנה לאחר שפתח לראשונה את המסעדה הכשרה שלו 'מלכה' - השף אייל שני באקט נוסף לכיוון היהדות, הפעם בסוכה שהקים בסמוך למסעדה לכבוד אורחיה - דרכה גילה עולם ומלואו על המנהגים היהודיים

| כ"ג תשרי התשע"ט |
אא

חצי שנה לאחר שפתח לראשונה את המסעדה הכשרה שלו 'מלכה' - השף אייל שני באקט נוסף לכיוון היהדות, הפעם בסוכה שהקים בסמוך למסעדה לכבוד אורחיה - דרכה גילה עולם ומלואו על המנהגים היהודיים.  

בראיון לתיקי גולן מווינט, הסביר השף כי "זוהי הפעם הראשונה שאני מביט אל היהודים". באומרו כך התכוון שני לכך שזוהי הפעם הראשונה שבה מתגלה לו עולם שלם של מנהגים סביב האכילה בסוכה, מנהגים שעד עכשיו היו זרים לו - אך מעכשיו, הם כבר לא. "אנחנו חיים באזור עם כמה מאות אנשים סביבנו, שמעניקים לך את האשלייה שהם כל העולם כולו. אבל אני ראיתי בין הכמה מאות האלה או הכמה אלפים - אנשים אחרים".

באותם אנשים גילה שני עולם שלם שקשור לדת ומסורת, עולם שלם שמקיים מנהגים יהודיים. "זה קהל אחר לגמרי. ברגע שהוא מקיים מנהגים אחרים מאשר אנחנו, הוא הופך להיות לאנשים שאין לך יכולת לראות אותם בעיר, אלא אם את בונה איזה מבנה שהם יזרמו לתוכו וכך את תתאחדי איתם".

את האיחוד הזה ביקש שני לעשות בסוכתו, סוכת שלום שעוברת בחיבורים שרק אוכל יכול ליצור. "מה אני מייסד במטבח הישראלי אם אני מייצר אותו לאיזו כת מאוד מסוימת שהיא מרכז תל אביב?", שואל שני ומשיב באחת: "אם אני יודע לחבר עם האוכל, אז אני לא יכול לחבר חילונים לדתיים? זה היה הרעיון", הוא מסכם. 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (81 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים