חדשות בארץ

"יכסו כל נקודה במזרח התיכון": משרד הביטחון מצטייד ברקטות מתקדמות ומדויקות

המינהל לפיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון חתם עם "תעש מערכות" על עסקה לפיתוח והצטיידות ברקטות מתקדמות ומדויקות. ברקטות החדשות ייושמו טכנולוגיות מתקדמות, במטרה להתאימן לשדה הקרב המודרני

רקטת ה"רומח" (צילום: דובר צה"ל)רקטת ה"רומח" (צילום: דובר צה"ל)
אא

משרד הביטחון הודיע הבוקר כי חתם - באמצעות המינהל לפיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית (מפא"ת) - על עסקה עם "תעש מערכות" לפיתוח והצטיידות ברקטות מתקדמות ומדויקות. ברקטות החדשות ייושמו טכנולוגיות מתקדמות, במטרה להתאימן לשדה הקרב המודרני. היקף הרכש נאמד במאות מיליוני ש"ח.

בהודעת המשרד נאמר: "יכולת אש מדויקת זו משפרת את יכולת צה"ל באופן משמעותי ומאפשרת פגיעה מדויקת בשיגור מרחוק, בזמינות מיידית ובמחיר משימה נמוך ביחס למערכות לחימה אחרות".

על פי הדיווח באתר ynet, עסקת הרכש החדשה כולל רקטות מדויקות ממגוון סוגים, חלקם מסווגים, לטווחי ירי בין 30 ל-150 ק"מ. בין הרקטות הנכללות בעסקה נמצאת רקטת הרומח, שנקלטה בשנים האחרונות בחיל התותחנים ונכנסה לשימוש מבצעי. מדובר ברקטה ייחודית מסוגה בעולם, המותאמת לשדה הקרב המודרני המאופיין במטרה המופיעה לזמן קצר ונעלמת. הפעלתה המהירה של הרקטה מסייעת לסגור מעגלי אש קצרים ומאפשרת פגיעה מדויקת במטרה, לרבות אנשים, מבנים בודדים ותשתיות, כמו גם פגיעה במספר מטרות בו זמנית. יתרונה היחסי של הרקטה טמון בזמינות מבצעית גבוהה, בהפעלה פשוטה של המערכת וביכולת תקיפה בכל מזג אוויר. רמת הדיוק הגבוהה של הרקטה נובעת מטכנולוגיות ייחודיות שפותחו ב"תעש מערכות" בשנים האחרונות.

העסקה של משרד הביטחון עם "תעש מערכות" בוצעה בהמשך להחלטתו של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לצייד את צה"ל בטילים ורקטות מדויקות למגוון טווחים. ליברמן אמר כי "התוכנית להקמת מערך הטילים ורקטות מדויקות נמצאת בתנופת עשייה. חלקה כבר בייצור וחלקה בהשלמות מחקר ופיתוח". הוא ציין כי מערכת הביטחון רוכשת ומפתחת "מערכות אש מדויקות, שיאפשרו למקד ולהעצים את מערך התקיפה של צה"ל ולכסות בתוך כמה שנים כל נקודה באזור, בטווחים קצרים ורחוקים".

יו"ר "תעש מערכות", יצחק אהרונוביץ, הוסיף כי "מערכי הרקטות  החדשניות, שבהן יצטייד צה"ל בעסקה זו, מבטאים את יכולותיה הטכנולוגיות של החברה, המתמחה ביכולת כח אש מדויקת, לפגיעה נקודתית במגוון מטרות קרקעיות".

תגיות:משרד הביטחוןרקטות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה