חדשות בארץ

אסון במושבה מגדל: ילדה בת חמש טבעה למוות בבריכה בצימר

הילדה הובהלה לבית החולים "פוריה" בטבריה כשהיא במצב אנוש. לאחר מאמצי החייאה נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה

(צילום: דוברות המשטרה)(צילום: דוברות המשטרה)
אא

ברוך דיין האמת: ילדה בת חמש טבעה היום (שני) למוות בבריכה בצימר במושבה מגדל.

בני משפחתה של הילדה, המתגוררים ברחובות, הגיעו לחופשה בצפון. הם משו את הילדה מהבריכה כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. צוותים של מד"א ו"הצלה" שהוזעקו למקום ביצעו בה פעולות החייאה. היא פונתה במצב אנוש לבית החולים "פוריה" בטבריה, תוך כדי המשך פעולות החייאה בדרך. בהגיעה לבית החולים המשיך הצוות הרפואי במאמצי ההחייאה, אך לבסוף נאלץ לקבוע את פטירתה.

האסון הכבד במגדל מצטרף לשרשרת של אסונות טביעה של ילדים שאירעו בשבועות האחרונים. בשבוע שעבר טבע ילד בן 3 בבריכה פרטית בצימר במושבה יבנאל שבגליל התחתון. הוא הובהל במצב אנוש לבית החולים "פוריה" בטבריה. לאחר מאמצי החייאה רבים נאלצו הרופאים לקבוע כי הוא נפטר. ביום רביעי שעבר נפטר אחיה ערקי, נער בן 14, בבית החולים "זיו" בצפת. אחיה ז"ל קפץ ממקפצה מאולתרת לתוך נהר הירדן, פגע בראשו של אחד מחבריו שהיה במים, צלל וטבע. הוא חולץ מהמים כשהוא מחוסר הכרה, והועבר במסוק מד"א לבית החולים במצב קריטי. למרות מאמציו של הצוות הרפואי להציל את חייו, הוא נפטר כעבור מספר שעות. באותו יום נפטר בבית החולים "שערי צדק" בירושלים תינוק בן שנה שטבע שבוע קודם לכן בגיגית בביתו בעיר. יום קודם לכן נפטרה בבית החולים "איכילוב" בתל אביב תינוקת בת חמישה חודשים, שטבעה בביתה במהלך מקלחת בכיור האמבטיה. לפני כשלושה שבועות טבעה למוות ילדה בת תשע בבריכה במלון בים המלח.

על פי נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, מינואר 2018 טבעו 30 ילדים למוות – גידול מחריד לעומת שנת 2017, במהלכה טבעו 15 ילדים למוות. הארגון מזכיר כי ילדים שאינם יודעים לשחות או ילדים עד גיל 5 זקוקים ל"השגחה צמודה ופעילה של מבוגר" – "המבוגר המשגיח יהיה במרחק נגיעה מהילד ובקשר עין עימו, ויהיה פנוי מכל עיסוק אחר (כמו שיחה, קריאה או דיבור בטלפון)". אפשר להשתמש באביזרי ציפה לילדים, אך אלו אינם מהווים תחליף להשגחה פעילה. יש להתאים אביזרים אלו למשקל הילד ולגילו

זאת ועוד: חשוב לדעת כי ילדים קטנים נמשכים לשחק במים, מודעותם לסכנה היא נמוכה, ויכולתם להתמודד ולהיחלץ ממצוקה הינה מוגבלת. על הורים לילדים בגיל הרך (עד גיל 5) לקחת לתשומת לבם כי "ראשו של ילד בגיל הרך כבד ביחס לחלקי גופו האחרים, ולכן ילד המתכופף מעל מקור מים עלול להתהפך וליפול לתוכו". ילד בגיל זה אינו יכול לחלץ עצמו ממצב זה, גם כשמדובר במים רדודים, וזאת בשל מגבלות התפתחותיות. לכן יש לרוקן את המים מכל מיכל, דלי, אמבט, גיגית ובריכה מתנפחת כשהם לא בשימוש. כמו כן, יש למנוע גישה למאגרי מים שלא ניתן לרוקנם בתום השימוש (כדוגמת בריכה פרטית, מאגרי מים בטבע, בורות מים ועוד).

תגיות:טביעהצימר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה