חדשות בעולם

ביזיון המת: מוסלמים עשו על האש בבית עלמין יהודי בתוניסיה

את התמונות מעוררות הזעזוע פרסם איש העסקים היהודי-תוניסאי אלי טראבלסי. המשטרה עצרה שישה מוסלמים בבית העלמין והיא חוקרת את התקרית החמורה

| י"א אב התשע"ח |
תמונת נוף מסוסה, תוניסיה (קרדיט: שאטרסטוק)
אא

תמונות מזעזעות מגיעות מבית העלמין היהודי בעיר סוסה שבתוניסיה. בתמונות נראים מספר צעירים מוסלמים חוגגים ועושים על האש בין מצבות במקום.

המקור לתיעוד המטריד הינו איש העסקים היהודי-תוניסאי אלי טראבלסי. לפני ארבעה ימים פרסם טראבלסי, בעמוד הפייסבוק שלו, את התמונות של הצעירים המחללים את בית העלמין באופן שלדבריו מהווה עבירה על החוק התוניסאי. הוא פנה בתלונה לרשויות; אנשי המשטרה שהגיעו לבית העלמין מצאו בתוכו שישה צעירים מוסלמים. הצעירים נלקחו למעצר, אם כי לא ברור שמדובר באלו שביזו את כבוד המתים.

ראש עיריית סוסה, תאופיק אל-עורייבי, אמר כי האירוע נמצא בחקירה, וכי יינקטו צעדים בהתאם. ככל הנראה, לא מדובר באירוע בודד: על פי הדיווחים, בית העלמין היהודי הפך למקום מפגש וחגיגה עבור מוסלמים בני המקום.

סוסה היא העיר השלישית בגודלה בתוניסיה. בעיר התגוררה קהילה יהודית רבת חשיבות, שבשיא ימיה מנתה כ- 4,000 נפש, והייתה הקהילה היהודית השנייה בגודלה בתוניסיה לאחר עיר הבירה תוניס. באמצע שנות החמישים היגרו רוב בני קהילת סוסה לישראל וצרפת, וכיום מתגוררים בעיר יהודים ספורים.

[קרדיט תמונה: עמוד הפייסבוק של אלי טראבלסי]


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (87 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים