חדשות בארץ

מזעזע: יוזמה מקומית בתל אביב לעידוד פתיחת עסקים בתשעה באב

תגובות חריפות נגד יוזמה מקוממת למדבקות "פתוח בתשעה באב": איבדתם את זה לחלוטין

| כ"ח תמוז התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

עובר כל גבול: ההסתה נגד כל דבר שבקדושה מכוונת את חיציה, ולא בפעם הראשונה, גם כלפי צום תשעה באב. הצום, שנחשב עד לפני לא הרבה שנים כקונצנזוס גם עבור אנשים שאינם שומרי מצוות – וזאת בשל המשמעות ההיסטורית והלאומית הטמונה בו – הפך בשנים האחרונות למרמס. ונדמה שהיום נחצה גבול נוסף.

תנועה מקומית בתל אביב בראשות אחד מחברי מועצת העיר פונה לבעליהם של מסעדות, בתי קפה ומרכולים שפתוחים בתשעה באב, ומציעה להם לתלות בחלון הראווה של העסק מדבקה בולטת שתסייע להם לקדם את המכירות:

"בעלי עסקים! פתוחים בתשעה באב? מדבקת "פתוח בתשעה באב" תביא לכם יותר לקוחות. בואו וקחו אחת! תפסיקו להתעמר בבעלי העסקים ובציבור החילוני. תנו לבתי הקפה, המסעדות והמרכולים להישאר פתוחים בתשעה באב (מתחיל בערב לפני)! די עם ההפחדות, האיומים, הדו"חות והקנסות לעסקים שנשארים פתוחים בתשעה באב. אסור לעיריית תל אביב לקחת חלק במסע ההזוי של הדתה וכפייה הפוקד את המדינה".

את היוזמה הפרובוקטיבית מטעמו של חבר מועצת העיר יש לראות לא רק על רקע המסע נגד הדתה כביכול, שהפך לבון טון בחוגים קיצוניים וזוכה להדהוד בכלי תקשורת שונים, אלא גם על רקע הבחירות המתקרבות לרשויות המקומיות. המודעה עלתה לרשת רק לפני מספר שעות, אך התגובות אליה לא איחרו לבוא. חלקן, מצער לומר, מביע בה תמיכה. אך מגיבים רבים תוקפים אותה בחריפות. הנה מדגם:

"כת ההדתה איבדה את זה".

"בפעם הבאה שבטח אתם ושכמותכם תפיצו תמונות של חרדים קיצוניים ממנגלים ביום השואה/הזיכרון – תזכרו שאתם באותה ליגה ממש. כמה עליבות ורדידות...".

"כמה כיף שלמרות הכוחניות הבריונית שלכם עוד ועוד עסקים נהיים כשרים – כי זה משתלם כלכלית ומאפשר מנוחה ומשפחתיות"

"אני חילוני, לא שומר שבת, מתעב כפייה. ועדיין: כף רגלי לא תדרוך לעולם, גם לא חינם, בבתי עסק שיציבו את השלט הזה, ו/או שיופיעו ברשימה הזו שלכם".

"מה לא תעשו בשם הבחירות המקומיות? בשביל עוד פתק בקלפי. את מי לא תדרסו? כמה שנאה עוד תפזרו לחינם, בין תושבים שיום אחרי שאתם תתאדו מהמפה הפוליטית יצטרכו להמשיך לחיות אחד עם השני? תתביישו, בתקווה שהבוחרים בעיר שלכם יבינו שלא נותנים לאנשים שונאים לנהל עיר, אפילו לא ועד בית".

"איבדתם את זה לחלוטין".

הנקראים ביותר
הידברות שופס

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

48 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

זוגיות עם רגש - הרב מיכאל לסרי

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

שבויות

לכל המוצרים