חדשות בריאות

סובלים מלחץ דם? שלא תעזו לרכוש את התרופה הזו

רכשתם את התרופה הזו לאחרונה? מהרו להחזיר אותה למקום בו נקנתה: לפני ימים אחדים הודיעה יצרנית התרופות 'דקסל' על ריקול תרופה בשם ולאסרטן - לטיפול בלחץ דם

התרופה כפי שהיא משווקת בעולם. בארץ השם שלה זהה, אך האריזה שונה התרופה כפי שהיא משווקת בעולם. בארץ השם שלה זהה, אך האריזה שונה
אא

לפני ימים אחדים הודיעה יצרנית התרופות 'דקסל' על ריקול של תרופה בשם ולאסרטן - לטיפול בלחץ דם.


תחילה טענה החברה כי הורידה את התרופה בשל פגם ייצור, אולם  אתמול (א'), לאחד בדיקות חוזרות ונישנות של המוצר, הודיעה החברה כי התרופה הורדה מהמדפים בשל עקבות חומרים מסרטנים שנמצאו בתוכה. 


החומרים המסרטנים נמצאו בחומר הגלם NDMA שארגון הבריאות העולמי כבר הכריז עליו כעל בעל פוטנציאל  לגרום לסרטן. אם גם אתם סובלים מלחץ דם ורכשתם לאחרונה את התרופה הזו - יש להחזירה לבית המרקחת בהקדם, ולבקש מוצר חלופי. 


חברת דקסל הודיעה כי תוצר הלוואי איננו קשור לחברת דסקל ולתהליכי הייצור שלה, כי אם ליצרן חומר הגלם - זאת על אף שהוא אושר במשרדי הבריאות של אירופה, ארה"ב וישראל. "דקסל עומדת בכל הדרישות הרגולטוריות המחמירות, ביצעה ומבצעת את כל הבדיקות הנדרשות לצורך ייצור המוצרים המשווקים על ידה", נמסר מהחברה.


בשבוע האחרון בוצעה החזרה של מוצרי Valsartan מכ-22 מדינות בעולם, ונסיבות המחדל עודן נבדקות על ידי משרדי בריאות אירופאיים. 

תגיות:לחץ דםתרופהסרטןבריאותסכנה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה