בריאות ותזונה

ראיתם זבוב על המזון? מומחים טוענים שיש סיבה לדאגה

מדוע מסוכן לאכול מזון שעליו נחת יצור מעופף? חוקרים טוענים כי אכן יש ממה לחשוש. "הזבוב צריך לגעת באוכל רק לרגעים בודדים, כדי להעביר אליו חיידקים מהסוגים המסוכנים ביותר", הסביר המומחה

| ח' סיון התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

המומחה לחרקים, רון האריסון, ציין בשיחה עם אתר הדיילי מייל הבריטי, כי ביכולתם של הזבובים לשאת מעל 200 צורות של חיידקים מזיקים. לטענתו "זבובים ידועים כמזיקים המעבירים מחלות מדבקות חמורות ומן הסתם עדיף להימנע ממאכלים שהם נגעו בהם – אפילו לזמן קצר".

עוד טוען האריס טוען כי מכיוון שחרקים לא יכולים ללעוס מזון, אז הם פולטים אנזימים שמעכלים אותו לפני שנכנס לפיהם.

בנוסף מזהיר מכון המחקר הרפואי Mayo Clinic כי יש לשמור מרחק מהחרקים המציקים. באתר USA Today הובאו המלצות המכון, הסוברות כי אלו עלולים להעביר אל המזון מחלות קשות כמו טיפוס, כולרה ודיזנטריה, ומובילים לתסמינים כמו: הקאות, שלשולים, בחילות, חום, עייפות וכאבי ראש. ד"ר ג'ף סקוט, מרצה לאנטומולוגיה באוני' קורנל הצטרף להמלצה, והזהיר: "לזבובים יש את היכולת לשאת ולהעביר כל סוג של מיקרואורגניזמים נושאי מחלות".

לעומת זאת, ד"ר קמרון ווב, מרצה לרפואה באוני' סידני, הדגיש במאמר מקיף שפרסם בנושא, כי אמנם ישנו סיכון להעברת מחלות מהיצורים המעופפים אל המזון שלכם, אולם בניגוד לעמיתו האריסון, הוא סובר כי ההשפעה משמעותית רק לאחר שהייה של מספר דקות על המזון. "ככל שחולף הזמן, כך גדל הסיכוי שהפתוגנים (חיידקים) שהשאירו הזבובים יתרבו על המזון –בזמן הזה הסכנות לבריאות גדלות", אמר.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (82 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים