חדשות בארץ

מה חושב פרופ’ אסא כשר על גירוש המסתננים, ומהי בעיניו ’מדינה למופת’?

פרופ' אסא כשר מתייחס הבוקר (ד') לסוגיית גירוש המסתננים מהארץ חזרה לארצות המקור שלהם - אריתריאה וסודן בעיקר, ואומר כי לדידו "הרחקת הזרים היא הרחקת החלום להיות מדינת מופת. מה דעתכם?

פרופ’ אסא כשר פרופ’ אסא כשר
אא

פרופ' אסא כשר מתייחס הבוקר (ד') לסוגיית גירוש המסתננים מהארץ חזרה לארצות המקור שלהם - אריתריאה וסודן בעיקר, ואומר כי לדידו "הרחקת הזרים היא הרחקת החלום להיות מדינת מופת. עומד לפניי אדם שלדבריו טוב לו בישראל יותר מהקמום שממנו הגיע לפני כמה שנים - ואני מאמין לו. לא מעניין אותי אם הוא פליט או מהגר עבודה. לא מעניין אותי אם הוא הגיע דרך נתב"ג ושוהה מעבר למותר על פי הוויזה שלו, או שחדר לארץ מסיני. לא מעניין אותי אם הוא רווק או נשוי, ולא מעניין אותי אם הוא מאפריקה או מאירופה". 

כשר ממשיך ואומר כי כך או כך "אני רוצה לעזור לו ולא להתעלם מהמצב שממנו הוא מתרחק".

ולמרות שמדינת ישראל לא באמת יכולה לקלוט אליה כל כך הרבה שוהים בלתי חוקיים, כשר מציג עמדה נחרצת בנושא: "אני יכול לעזור לו ולעוד שלושים אלף כמוהו בלי להסתבך בשום תוצאה לא רצויה. אין סכנה לזהות היהודית של המדינה, והרמה של חיי התושבים בדרום תל אביב טעונה תיקון יסודי גם בלי קשר לזרים שמתגוררים באזור בשנים האחרונות. אז כדי להתנהג לאור השאיפה להיות מדינת מופת - אני רוצה לקלוט את הזרים. הרחקתם, במצב הנוכחי, אינה מתאימה למדינת מופת", סיכם. 

מה דעתכם?

תגיות:שמאלמסתנניםאסא כשר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה