חדשות בארץ

שבוע מאתגר במליאת הכנסת: שורה של הצבעות בנושאים נפיצים

הקואליציה נערכת לשבוע מורכב של הצבעות בשורה של נושאים נפיצים. ביניהם: הסמכות להורות על יציאה למלחמה, חוקי השבת וחוק ההמלצות

  • כ"ב כסלו התשע"ח
ישיבת ממשלה (צילום: פלאש 90)ישיבת ממשלה (צילום: פלאש 90)
אא

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון השבוע במספר הצעות חוק משמעותיות ומאתגרות. ביניהן: מי תהיה הסמכות להורות על יציאה למלחמה,

היום תדון הוועדה בשתי הצעות חוק הנוגעות לשבת. האחת, תיקון לחוק שעות עבודה ומנוחה שמקדם שר העבודה והרווחה, חיים כץ, ודומה במהותו לחוק של ח"כ משה גפני (יהדות התורה). זה כבר אושר בוועדה בשבוע שעבר. החוק שמקדם השר כץ מבקש להתחשב במורשת ישראל בטרם יאושרו היתרי עבודה בשבת. הצעת החוק צפויה לרוב בקואליציה.

כמו כן, תדון הכנסת בחוק המרכולים, אותו מקדם שר הפנים אריה דרעי (ש"ס). מדובר בהצעת חוק שנועדה להעניק לשר הפנים סמכויות לשינוי וביטול חוקי עזר עירוניים ובכך למעשה לאסור פתיחת מרכולים בשבת. הצעת החוק תעמיד השבוע את הקואליציה במבחן שכן בסיעת ישראל ביתנו כבר הודיעו שיפרו את המשמעת הקואליציונית ויצביעו נגד. גם באופוזיציה נערכים לקרב של ממש.

נוסף על כך, אחת ההצעות שיידונו היא תיקון לחוק יסוד. התיקון מבקש לאפשר לראש הממשלה להכריז על מלחמה או לצאת למבצע צבאי ללא צורך באישור מליאת הממשלה אלא להסתפק באישור הקבינט, גם בלי נוכחות מלאה של חבריו.

חוק נוסף שאמור לעלות בקריאה ראשונה הוא חוק הפריימריז, שמבטיח מימון מקופת המדינה לכל ח"כ שמתמודד בפריימריז מטעם מפלגה לכנסת. הצעת החוק אמורה לעלות להצבעה בקריאה ראשונה ודורשת רוב של 61 חברי כנסת.

גם חוק ההמלצות להגיע השבוע למליאה בגרסתו המרוככת להצבעה בקריאה שנייה ושלישית. לאחר דין ודברים עם מפלגת כולנו, הוחלט להחריג את חקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שכבר נפתחו - ולהעלות אותו השבוע. אולם גם במקרה זה שאלת הרוב עדיין מוטלת בספק.

תגיות:ביבי נתניהוכנסתישיבה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה