חדשות בריאות

לקראת החורף: 10 טיפים מנצחים להישמר מחיידקים

היכן מסתתרים החיידקים, וכל כמה זמן רצוי להחליף מצעים? קבלו 10 טיפים מפתיעים להישמר ממחלות החורף המדבקות

| כ"ד חשון התשע"ח |
(צילום: shutterstock)
אא

החורף כבר כאן ועימו החיידקים. כיצד נתגונן מפני החיידקים ומחלות החורף המידבקות? קבלו 10 טיפים מנצחים להימנע ולשמור על הגוף:

1. חזקו את המערכת החיסונית שלכם - אכלו נכון, שנו מספיק, קחו ויטמינים, במיוחד C,D, צרכו עלים ירוקים, אגוזים, שקדים, פירות וירקות טריים ואל תשכחו להתעמל.

2. הימנעו מאזורים מדבקים - הימנעו מכיורים ציבוריים, שירותים ציבוריים אם יש ברירה וכל חפץ אחר שבו כולם נוגעים. עשו שימוש במגבות נייר לפתוח דלתות וכדומה והביאו מי שתייה במקום לחלוק ברזיות עם אנשים אחרים.

3. נסו לא לגעת באזור הפנים וזיכרו לשטוף ידיים היטב ובאופן תדיר – שטיפה נכונה של הידיים כוללת שטיפה של 20 שניות מינימום בעזרת סבון ומים חמים. קרצפו היטב.

4. שתו 8-15 כוסות מים ביום, על מנת לשטוף את החיידקים.

5. נקו את הבית בצורה תדירה, במיוחד את הכיורים, המקרר, השירותים וכדומה.

6. אל תלבשו את אותה פיג'מה יותר משבוע רצוף. לאחר שימוש של מספר ימים יש לכבס את הפיג'מה ב-40 מעלות. המומחים מציינים כי הפיג'מות יכולות לשמור בתוכן בקטריות ומחלות.

7. מגבות המטבח אף הן מזוהמות בחיידקים. בשל כך יש לכבסן מדי יום, ולהחליף אותן לחלוטין לאחר תקופה של שימוש.

8. מגבות הרחצה סופגות תאי עור מתים וחיידקים מעור האדם. יותר מכך: התנאים החמים והלחים בחדר האמבטיה מסייעים לחיידקים לשגשג. בשל כך יש להקצות מגבת רחצה אחת לכל דייר, ולכבס אותן לעיתים קרובות בטמפרטורה של 60 מעלות ומעלה.

9. על סדינים להיות מוחלפים בתדירות גבוהה, כיוון שאם לא כן הם עלולים להוות קרקע פורייה לחיידקים. בשל כך הם ממליצים להחליף סדינים פעם בשבוע, לכבסם ב-60 מעלות ולפתוח את חלונות חדר השינה מדי בוקר כדי לאווררו, כן, גם בחורף.

10. במברשת שיניים ממוצעת יש 10 מיליון חיידקים. חשוב מאוד להקפיד לא לחלוק מברשות שיניים עם אחרים ולהחליף אותן מדי שלושה חודשים.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

מעבר לסגולה - הרב אליהו עמר

55 לרכישה

מוצרים נוספים

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

ספר קהלת עם פירוש ’נזר חכמה’ של הרב זמיר כהן

יפה באמת

הפרשה בה נולדת

שבויות

התחושות שלי - חיים ולדר

לכל המוצרים