חדשות בארץ

למכירה: מכתבים נדירים של החזון איש והחפץ חיים

בקרוב יוצעו למכירה פומבית פריטים נדירים ביותר, ובהם מכתב שכתב החפץ חיים לידידו, וכן תשובה הלכתית ארוכה של יותר מ-1000 מילים, שכתב החזון איש

| י"ח אב התשע"ז |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
אא

מכירה פומבית מיוחדת: בקרוב יימכרו במכירה פומבית מספר פריטים נדירים ומעניינים, ובהם גם מכתבים מאת גדולי ישראל, כמרן החזון איש זצ"ל ומרן החפץ חיים זצ"ל.

מכתבו של החפץ חיים שיוצע למכירה, הינו מכתב שכתב בכתב ידו לידידו, ומי שהיה לאב"ד לונדון, הגאון רבי שמואל יצחק הילמאן.

במכתב, שכתוב וחתום על נייר מסמכים רשמי, כותב החפץ חיים: "תודה וברכה.. בעד חסדו שעושה עמנו ועם ישיבתנו הק'". בהמשך המכתב מברך ה'חפץ חיים' את הרב הילמן בברכת שנה טובה בכתיבה וחתימה טובה, ובברכת הגדלת התורה והאדרתה: "יחדש ד' עליו את השנה הבעל"ט לטובה ולברכה ויזכהו להגדיל תורה ולהאדירה ונזכה להרמת קרן התורה ובישועת ישראל בבא לציון גואל ויכתבהו ויחתמהו לשנת חיים ושלום וכל טוב...".

בסוף המכתב, מופיעה חתימתו המקורית של החפץ חיים, בכתב ידו:  "ישראל מאיר הכהן מראדין", עם חותמתו האישית של ה"חפץ חיים".

בנוסף, תימכר גם תשובה הלכתית ארוכה, של למעלה מ-1000 מילים, של החזון איש, המתייחסים לשאלה שקיבל, הנוגעת לדרך הפסיקה בישראל.

המכתב כולל תוספות ותיקונים שהוסיף מאוחר יותר, ובעט אחר, לאחר שסיים. המכתב, יימכר כמכתב המקורי הכולל את כתב ידו הקדושה וכן את חתימתו האישית של החזון איש.

יצוין, כי מכתב כדוגמת זה של החזון איש נחשב לנדיר ביותר בשל אורכו, שני דפים בעלי 55 שורות וחתימה, וכן התוספות שהוסיף מאוחר יותר.

הנקראים ביותר
הידברות שופס

בית אמי - הרבנית בת שבע קניבסקי

65 ש"חלרכישה

מוצרים נוספים

בחסדך בטחתי - הרב יגאל כהן

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תניא לאנשים כמוך וכמוני

ספר קהלת עם פירוש 'נזר חכמה' של הרב זמיר כהן

חובות הלבבות עם פירוש כאיל תערוג - הרב אייל עמרמי

אמון - דקלה יוספסברג

לכל המוצרים