חדשות בארץ

כואב לכם הראש? פיתוח ישראלי חדש נועד בדיוק עבורכם

סטארט אפ ישראלי חדש צפוי לשים סוף לכאבי הראש. מדובר במכשיר שמפחית מעוצמת הכאב ואף מונע כאבים בעתיד. ומתי הוא יצא לשיווק?

| כ"ו סיון התשע"ז |
(אילוסטרציה: שאוטרסטוק)
אא

אם עד היום כשכאב לכם הראש ידעתם לבלוע אופטלגין או לשכב מתחת לשמיכה בחדר חשוך, הרי שמסתבר כי ייתכן שכבר בשנים הקרובות יהיה פתרון מהפכני לדבר.

החברה הישראלית 'נוירוליף' מיוקנעם פיתחה בשנתיים האחרונות התקן ראש – מכשיר דמוי משקפיים נטולי זגוגיות, אשר מצויד באלקטרודות המקיפות את הראש ומפעילות גירויים עצביים על המוח. ברגע שתרכיבו את המכשיר על הראש בזמן של התקף מיגרנה, תחושו מיד בהפחתת הכאב. בנוסף, יש סיכוי טוב שהמכשיר יפחית את ההתקפים שיהיו גם בהמשך.

מגרנות קשות הן תופעה שפוקדת אחוזים גבוהים – כ12% מהאוכלוסייה וכידוע פוגעת מאוד באיכות החיים. ייתכן מאוד שהפיתוח החדש יביא מזור לכאבים הרבים.

אלא שאם אתם מעוניינים במכשיר כאן ועכשיו, צר לנו לאכזב, כי ייתכן שהפיתוח יימשך עוד זמן רב, זאת מכיוון שהמכשיר נחשב לרפואי ולכן יש צורך באישורים קפדניים מאוד.

בהנחה שהכל יתקדם ללא עיכובים מיוחדים, הצפי הוא שהמכשיר יהיה מזין לרכישה ממשווקים, בלי מרשם, כבר בשנת 2018. בארה"ב הוא יימכר אך ורק לפי מרשם רופא, החל משנת 2019.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (82 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים