חדשות בעולם

ארה"ב: קבוצת מדענים תתאגד השנה בניסיון להחזיר לחיים, אנשים שהוכרזו כמתים

קבוצת מדענים תתאגד השנה יחדיו, לא פחות ולא יותר – לצורך מבחנים ראשונים מסוגם שייערכו על מתים, בניסיון לראות האם ניתן להחזיר אותם לחיים. "באמצעות המחקר שלנו נוכל לקבל תובנות ייחודיות למצב של מוות מוחי אנושי, שיעזרו לנו להתפתח טיפולית בעתיד, בכל מה שקשור להפרעות חמורות אחרות של התודעה, כגון תרדמת"

| י"ג סיון התשע"ז |
(צילום: shutterstock)
אא

קבוצת מדענים תתאגד השנה יחדיו, לא פחות ולא יותר – לצורך מבחנים ראשונים מסוגם שייערכו על מתים, בניסיון לראות האם ניתן להחזיר אותם לחיים.

את הניסוי פורץ הדרך מפרסם היום ה'דיילי מייל', ובמסגרתו יגייס מומחה הודי בשם ד"ר הימאנסו בנסאל – 20 חולים שהוכרזו כמתים כתוצאה מפגיעה מוחית טראומטית. הבדיקות שיבוצעו על המתים, ינסו לראות האם ניתן להחזיר לחיים חלקים ממערכת העצבים שלהם.

המדענים ישתמשו לצורך כך בטיפולים שיכללו הזרקת תאי גזע ופפטידים (תערובת כימית של חומצות אמינו) למוח, וכן ישלבו טכניקות של גירוי עצבי באמצעות לייזר, הדמיות מוחיות ועוד.

ד"ר איירה פסטור, אחד ממובילי המחקר, אמר ל'טלגרף' כי "קיבלנו אישור ל-20 המועמדים הראשונים שלנו, ואנו מקווים להתחיל לגייס מטופלים נוספים בעתיד. אנו מקווים לראות תוצאות בתוך חודשיים עד שלושה חודשים".

 

"הפעילות החשמלית וזרימת הדם – נמשכים גם לאחר מותם של תאי המוח"

הרעיון שעומד מאחורי המחקר ההזוי הזה לקוח לדברי המומחים מעולם החי, שבו יצורים כמו סלמנדרה יכולים לגדל מחדש את הגפיים שלהם. לדברי ד"ר בנסאל, ניסיונות זהים שנעשו בעבר עם שני חולים באירופה, נחלו הצלחה. "הם אמנם עדיין במצב של מודעות מינימלית, אבל מי יודע? הם עשויים לצאת יום אחד מהמצב שלהם ולהפוך לבעלי חיים אנושיים ומודעים", אמר.

מוות נגרם כאשר תפקודי גזע המוח של האדם פוסקים, והוא מאבד לחלוטין את ההכרה ואת היכולת לנשום. מחקרים אחרים שנעשו בתחום לאחרונה, הראו שהפעילות החשמלית וזרימת הדם – נמשכים גם לאחר מותם של תאי המוח, אלא פשוט לא מאפשרים לכל הגוף לתפקד כמקשה אחת.

"באמצעות המחקר שלנו נוכל לקבל תובנות ייחודיות למצב של מוות מוחי אנושי, שיעזרו לנו להתפתח טיפולית בעתיד, בכל מה שקשור להפרעות חמורות אחרות של התודעה, כגון תרדמת", אמר ד"ר סרגיי פייליאן, מייסדר מכון המחקר BioQark, ואחד ממשתתפי הניסוי. "בצורה כזו אולי אף נוכל לצמצם למינימום מגוון מחלות ניווניות כגון אלצהיימר ופרקינסון", סיכם.

הנקראים ביותר
1

חדשות היוםאל תחמיצו: נבואה מרגשת שראוי לאומרה ביום שלישי הקרוב, כ"ד כסלו

2

חדשות היוםגלריה: וידיאו ותמונות ממסע הלוויה של ראש הישיבה זצוק"ל

3

יהדותהרב שטיינמן בהדרכה נפלאה לבחור הצעיר: "בכל יום תעצור משטף החיים, אפילו לרגע קטן, אך אמיתי"

4

חדשות היוםשקעה השמש בצהריים: רבבות בהלווית הרב שטיינמן זצ"ל. עדכונים שוטפים

5

חדשות היוםכשח"כ סמוטריץ מצליח להוציא מהכלים את חברי הכנסת הערבים

6

חדשות היום"בוקר עצוב וקשה": הפוליטיקאים מבכים את לכתו של מרן שר התורה

7

חדשות היוםחדשות צופיה: אבל כבד בעולם היהודי, מרן רבי אהרון לייב שטיינמן זצוק"ל

8

חדשות היוםמצמרר: איש העסקים ביקש סליחה על שפרסם מודעות נגד הרב. ואיך הגיב מרן זצ"ל?

9

חדשות היוםמקומם: הקברניט הכריז "נעבור מעל לירושלים - בירת פלסטין", והנוסעים מחאו כפיים

10

חדשות היוםמה אמר הגראי"ל על אדם שהתחיל לתת מעשרות – והפסיד כסף?

הידברות שופס

ספר קהלת עם פירוש הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

הרב זמיר כהן - פרקי אבות

הרב זמיר כהן - סט ארכיאולוגיה תנ"כית

הרב זמיר כהן - מסילת ישרים

מיכל לשם - NLP

מגש לחלה מהודר מזכוכית

מרפא הבושם

לכל המוצרים