חדשות בעולם

דיוויד פרידמן הושבע לתפקיד שגריר ארה"ב בישראל

"אחד הסימנים הברורים ביותר למחויבותו של הנשיא למדינת ישראל הוא בבחירתו של דיוויד פרידמן כשגריר ארה"ב בישראל", אמר סגן הנשיא פנס, שערך את הטקס

| ג' ניסן התשע"ז |
דיוויד פרידמן (צילום: חדשות 2)
אא

דיוויד פרידמן הושבע הלילה (חמישי) לתפקיד שגריר ארה"ב בישראל. את ההשבעה ערך סגן הנשיא מייק פנס.

בדברים שנשא לאחר ההשבעה ציין פרידמן כי הוא השגריר הראשון בישראל שנבחר לתפקיד על ידי הנשיא כבר ביומו הראשון בתפקיד.

"אני גאה לומר שזו הפעם הראשונה בהיסטוריה של ארה"ב שהשגריר בישראל היה השגריר הראשון שאושר על ידי הסנאט והושבע לתפקיד", הוסיף.

"העובדות הללו מעידות על העדיפות העליונה שממשל טראמפ-פנס מעניק לקשר הבלתי מעורער שלנו עם מדינת ישראל", ציין פרידמן, שהוסיף כי הוא מצפה לעבוד עם מזכיר המדינה רקס טילרסון "לקידום השלום והיציבות במזרח התיכון".

סגן הנשיא פנס, שנשא דברים לפני ההשבעה, אמר כי הנשיא טראמפ "הוא ידיד של ישראל ושל העם היהודי, ותחת הנהגתו, העולם יידע זאת: אמריקה עומדת לצד ישראל".

"אחד הסימנים הברורים ביותר למחויבותו של הנשיא למדינת ישראל הוא בבחירתו של דיוויד פרידמן כשגריר ארה"ב בישראל", הוסיף פנס שפנה לפרידמן ישירות אומר: "אתה נולדת לתפקיד הזה".

"הנשיא של ארצות הברית של אמריקה הוא ידיד נצח של ישראל ושל העם היהודי, ותחת הנהגתו, גם אם העולם לא ידע שום דבר אחר, העולם ידע זאת - אמריקה עומדת לצד ישראל", הוסיף פנס.

סכן הנשיא המשיך ואמר כי "זהו זמן קריטי עבור שתי האומות והעמים. האתגרים שאנו ניצבים בפניהם רבים, אך נחישותנו להתגבר עליהם מעולם לא הייתה חזקה יותר. תחת הנהגתו של הנשיא טראמפ, ארצות הברית תהיה תמיד חברה נאמנה של מדינת ישראל היהודית".

הסנאט אישר בשבוע שעבר את מינויו של פרידמן ברוב של 52 תומכים מול 46 מתנגדים. הדמוקרטים טענו כל העת כי פרידמן איננו מתאים לתפקיד, בשל דעותיו השנויות במחלוקת.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (79 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים