חדשות יהדות

הלמ"ס הזמין עובדיו לכנס יהדות - עם אוכל לא כשר

מקומם: הלמ"ס מזמין את עובדיו לסמינר בנושא מורשת יהודית עם אוכל טרף

אא

ועד העובדים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מציע בימים אלה לעובדיו סמינר מקצועי שיתקיים בעוד ארבעה חודשים בגרמניה, תחת הכותרת "מורשת יהודית". אך האוכל, לא התביישו בלמ"ס לציין במפורש, אינו כשר.

עובדי ה"לשכה המרכזית לסטטיסטיקה" קיבלו הודעה על סמינר שנתי למורשת יהודית, הממומן חלקית על ידי המדינה. בהודעה שנשלחה לעובדים נכתב כי אחת משתי המטרות העיקריות של הסמינר היא "חיזוק זיכרון השואה כחלק בלתי נפרד מהווייתנו כיהודים. מטרה זו ממומשת באמצעות סיורים מיוחדים המוקדשים לאתרי זיכרון, מוזיאונים ואנדרטאות, המנציחים את זכר יהודי אירופה שנספו בשואה, בשילוב עם למידה על מורשת השואה והגבורה של העם היהודי".

(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

בטפסי ההרשמה לסמינר, הממומן חלקית על ידי המדינה, מופיעה הערה, לפיה "האוכל בטיסה ובמלון אינו כשר".

אחת העובדות הגישה קבילה ל-21 חברי כנסת, בה כתבה: "אחרי 'לחזק את זיכרון השואה כחלק בלתי נפרד מהווייתנו כיהודים' ילכו כולם לאכול טרף בסבסוד המדינה. סמינרים בחו"ל לעובדי מדינה בנושא מורשת יהודית, עם אוכל טרף", והוסיפה: "אינני מבינה כיצד ניתן "לחזק את זיכרון השואה כחלק בלתי נפרד מהווייתנו כיהודים" על פי התוכנייה - ומנגד להציע למשתתפים אוכל טרף בטיסה, ולאורך "המסע היהודי" כולו. בפנייתה, דרשה העובדת להעניק תנאים מינימאליים לטובת העובדים שומרי הכשרות.

מהלמ"ס נמסר בתגובה כי מדובר בסמינר שמקיימת 'העמותה לקידום מודעות חברתית ולהעשרת הידע של עובדי המדינה', וכי להנהלת הלמ"ס אין כל קשר לקיומו או לארגונו של הסמינר. 

תגיות:כשרותטרף

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה