חדשות בארץ

מורה לערבית השתתפה ב"צעדת נכבה" - התלמידים דורשים לפטרה

המורה, המלמדת בחטיבת ביניים בגני תקווה, השתתפה בצעדה שיזמה עמותת יוזמות אברהם. משרד החינוך: "היא לא תחזור ללמד עד סיום הבירור"

(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

מורה לערבית, המלמדת בחטיבת ביניים בגני תקווה, השתתפה אתמול (שלישי) ב"צעדת נכבה" של ערבים ישראלים, שהתקיימה בסמוך לשפרעם. בתגובה, תלמידי בית הספר החליטו להפגין בדרישה לפטרה מהעבודה, ולא מוכנים שהיא תלמד אותם יותר. במשרד החינוך הודיעו כי "המורה לא תחזור ללמד בבית הספר עד לסיום הליך הבירור שמתקיים במסגרת המשפטית של המשרד".

התלמידים, שזיהו את המורה דרך סרטון שהופץ ברשת, החליטו לא לשתוק ולדרוש את פיטוריה. בית הספר מסר כי הוא מקיים התייעצות לגבי הנושא.

בתגובה למקרה מסר מחוז מרכז של משרד החינוך לחדשות 12: "המשרד רואה את האירוע בחומרה רבה. התנהלות המורה מנוגדת לכללי האתיקה המקצועית המצופים מאיש חינוך".

מיוזמות אברהם, שארגנו את האירוע, נמסר: "הקמת מדינת ישראל, שאותה מציינים ביום העצמאות, לוותה בטרגדיה של בריחה, גירוש ונישול מאות אלפי פלסטינים מיישוביהם שרובם נותרו מחוץ לגבולות המדינה, ומיעוטם היו לעקורים שנשארו בישראל. ציון הטרגדיה הזו לגיטימי וחשוב". בארגון להחזיר את המורה לתפקידה, אבל התלמידים כבר הבהירו כי לא יתנו לכך יד. במקרה שתחזור לבית הספר, נראה שחלקם עשוי להחרים את שיעוריה.

תגיות:תלמידיםצעדת נכבהמערכת החינוך

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה