חדשות יהדות

תל אביב: נערים מבקרים בבית כנסת ונושאים תפילה לשחרור החטופים

נערים מתל אביב מבקרים בבית הכנסת במרכז העיר ונושאים תפילה לשחרורם של החטופים

אא

ימי חופשת חודש ניסן, הביאו עמם גם תופעה מרגשת במיוחד: נערים מתל אביב מבקרים בקבוצות בבית הכנסת במרכז העיר, מנשקים את ספרי התורה, ונושאים תפילה לשחרורם של החטופים.

דלתות ארון הקודש המפואר בבית הכנסת חב”ד במרכז תל אביב נפתחים ומאות נערים ניגשים בזה אחר זה, מנשקים את ספרי התורה, עוצמים עיניים ופותחים בתפילה חמה מעומק הלב לבורא העולם. המחזה המרגש הזה, חזר על עצמו פעמים רבות בשבועות האחרונים, עד ערב חג הפסח, במסגרת ביקור קבוצות תיכוניסטים מבתי ספר ממלכתיים במרכז.

שליח חב"ד הרב יצחק ביר מקבל את פניהם בחמימות ופותח בסקירה מקיפה על מבנה בית הכנסת, הלכותיו ומנהגי ישראל הקשורים למקדש מעט.

במסגרת המפגש, הנערים זוכים לשמוע דברי חיזוק והתעוררות משליח הרבי מליובאוויטש זצ"ל לתל אביב-יפו ורב מרכז העיר הרב יוסף גרליצקי, שפותח בפניהם צוהר רחב על מסורת ישראל ותורת החסידות וכן על מפעל השליחות של חב"ד, השפעתה ברחבי תבל ומטרתה שהיא: גילוי אור הנשמה של כל יהודי באשר הוא.

כחלק מהתוכנית הכוללת: ‘תורה, תפילה וצדקה’, הבנים ניגשים לעשרות זוגות התפילין מתעטפים בטליתות ומניחים את התפילין, והבנות מקבלות ערכת נרות שבת קודש אותם ידליקו מידי ערב שבת.

"ההתעוררות מורגשת היטב בתקופה האחרונה", סיפר הרב גרליצקי, "כל הנערים ללא יוצא מן הכלל, נענים בחפץ לב להניח תפילין ונראים מאושרים במיוחד כשהם מקבלים כתשורה את דף ה’קריאת שמע’".

עוד ציין הרב" "הנערים אומרים פסוקים מספר התהילים, בכוונה רבה, לשלומם של החטופים ושחרורם ולזכותם של חיילי צה"ל. בהחלט ניכרת בהם כוונה פנימית אמיתית ומדהים לראות כך את הדור הצעיר בישראל".

תגיות:תל אביבחב"ד

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה