חדשות בארץ

מתחת לאדמה: תיעוד בכירי חמאס בתוך המנהרות - לפני החיסול

בתיעוד שפורסם על ידי צה"ל ושב"כ, נראים מפקדים בכירים מחטיבת צפון רצועת עזה וחטיבת העיר עזה של חמאס בתוך מנהרות הטרור

(קרדיט: תמונות וסרטונים: דובר צה"ל)(קרדיט: תמונות וסרטונים: דובר צה"ל)
אא

צה"ל ושב"כ חשפו הערב (שלישי) תיעוד מיוחד של מפקדים בכירים בזרוע הצבאית של חמאס מתוך מנהרות הטרור ברצועת עזה. רוב הבכירים המופיעים בתיעוד חוסלו במהלך המלחמה.

חטיבת צפון הרצועה היא החטיבה השנייה בגודלה בחמאס. בתקיפת המנהרה בה התחבאו מפקדים מארגון הטרור, מתחת לבתי אזרחים ובסמיכות לבית החולים האינדונזי, חיסלו כוחות צה"ל בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואמ"ן את מפקד החטיבה, אחמד ע'נדור, סגן-מפקד החטיבה, ואאל רג'ב, ובכירים נוספים, ביניהם: מפקד גדוד הסיוע של החטיבה, ראש המערך הרקטי ואחראי התצפיות בצפון הרצועה.

ע'נדור שימש כחבר במועצה המצומצמת של הזרוע הצבאית. הוא היה אחראי להכוונה וניהול של כלל פעולות הטרור של חמאס במרחב צפון רצועת עזה.

במקביל לחיסולם של המפקדים בחטיבת צפון הרצועה, חוסלו מפקד גדוד בית לאהיא ומפקד גדוד מרכז ג'באליה. בשל הפגיעה בשדרת הפיקוד והתשתיות שלה, נפגע משמעותית תפקודה של חטיבת צפון רצועת עזה.

מפקדים בחמאס שחוסלו - במנהרה בעזהמפקדים בחמאס שחוסלו - במנהרה בעזה

חטיבת העיר עזה היא החטיבה הגדולה ביותר בחמאס. בעיר עזה נמצאים מוצבים צבאיים רבים, וכן אתרי יצור ומחסני אמצעי לחימה בלב האוכלוסייה האזרחית. העיר עזה היא דוגמה בולטת לשימוש חמאס באוכלוסייה האזרחית כמגן אנושי.

כוחות צה"ל חיסלו, בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואמ"ן, ארבעה מפקדי גדודים בחטיבת עזה, בהם: מפקד גדוד צברה, מפקד גדוד שאטי, מפקד גדוד דארג' תפאח ומפקד גדוד שג'עייה.

גדוד צברה נפגע משמעותית, כשבנוסף למפקד הגדוד חוסלו מפקדים בשדרת הפיקוד המרכזית והוצאו מכלל שימוש תשתיות ומפקדות הגדוד.

בגזרת גדוד שאטי, השתלטו כוחות צה"ל על מעוזים מרכזיים. באחריות הגדוד ישנן מפקדות מרכזיות של חמאס, ביניהן מפקדת חמאס בבית החולים שיפא שתשתיות בתת הקרקע שלה סוכלו. בנוסף, חוסלו אחראי הנ"ט בחטיבה, אחראי המערך האווירי ואחראי המערך הימי.

תגיות:עזהחרבות ברזלחמאסצה"ל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה