חדשות בארץ

ישיבת ההסדר איבדה 5 תלמידים: שניים נהרגו בקרבות הלילה

סמל יקיר ידידיה שינקולובסקי (21) וסרן איתן פיש (23) תלמידי ישיבת ההסדר ירוחם, נהרגו הלילה בקרבות. הרב חיים וולפסון, ראש הישיבה: "מבכים בכאב עצום את הקורבנות, אך מקווים שהשותפות שלנו עם ישראל, תהיה באופן כזה, שעם ישראל ישלים את המלאכה"

(צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)(צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)
אא

סמל יקיר ידידיה שינקולובסקי (21) וסרן איתן פיש (23), שניהם תלמידים בישיבת ההסדר ירוחם, נהרגו הלילה בקרבות בעזה. הישיבה מציינת היום (שלישי) כי חמישה מתלמידיה נהרגו עד כה בקרבות ברצועה.

סרן איתן פיש ז"ל, לוחם במסלול הסדר, תלמיד שיעור ו' מהיישוב פדואל, קצין שריון לוחם בגדוד 53, שבעוצבת 'ברק' גדוד 188, הותיר אחריו זוג הורים, דוד וחיה ושבעה אחים. סמל יקיר ידידיה שינקולבסקי הי"ד, הותיר אחריו זוג הורים, אריאל וטובה וחמישה אחים. הלווייתו תתקיים היום בשעה 14:00 בכפר עציון. פרטים על מועד הלוויתו של איתן פיש יתפרסמו בהמשך.

שינקולבסקי למד בשיעור ד' בישיבת ההסדר. הוא תושב קיבוץ מגדל עוז, והיה חברו לשיעור ד' של לוחם גבעתי סמ"ר איתן דב רוזנצוויג הי"ד, שנפל לפני כשבועיים בעזה. מלבד פיש, שנקולבסקי ורוזנצוויג איבדה הישיבה שני תלמידים נוספים: בוגר הישיבה רס"ל ינון פליישמן, שנהרג בהתהפכות טנק בצפון, ולוחם שריון רב"ט אריאל אליהו, שנהרג במתקפת חמאס ב-7 באוקטובר.

מבית איגוד ישיבות ההסדר נמסר: "אנו מבכים מרה את נפילתם של תלמידי ישיבת ההסדר ירוחם, קצין שיריון סרן איתן פיש ולוחם שריון ולוחם שריון סמל יקיר שנקלובסקי הי"ד שנפלו במלחמת מצווה. בשם ראשי ישיבות ההסדר וכלל הרבנים והתלמידים, אנו מחבקים את המשפחות בשעתן הקשה, ומתפללים לניצחון מוחץ של חיילינו הגיבורים על אויבינו השפלים והאכזריים. תהא נשמתם צרורה בצרור החיים".

ראש ישיבת ההסדר, הרב חיים וולפסון, תיאר את פיש הי"ד כמנהיג, אדם עם חוט שדרה, עם אמת פנימית וקריאה עמוקה לדברים שיקרו פה ועם הזדהות. לדבריו, "הזדהות עם התורה שהוא היה חדור בתחושה מאוד עמוקה של מחויבות, רצון שדברים יקרו וכל הדרך שעשה בישיבה, הייתה מלווה בדבר הזה ומצד שני הזדהות עמוקה עם ישראל, עם הרצון שלו לתרום ולהיות שייך כמה שיותר למעגלים רחבים שהם מחוץ לבית המדרש. בכל הדרך שלו בצבא, הוא ביטא מאוד חזק את המחויבות ואת הרצון שהדברים שהוא עושה יעברו דרכו, אם זה בהקשר הצבאי ואם זה בתורני, הרצון לשלב את הדברים ולהיות מחויב לשניהם תוך כדי". אחיו הצעיר של פיש הי"ד לומד כיום בישיבה.

על שנקלובסקי הי"ד אמר הרב וולפסון: "יקיר התגייס בנפרד מהחבר'ה מהשיעור שלו בישיבה עקב בעיה בריאותית, אך מהרגע הראשון הוא היה מצטיין פלוגתי, איש ארץ ישראל במובן העמוק של המילה. קיבוצניק, איש עמל, אוהב את האדמה, את העבודה ועליו אפשר להגיד 'גדול הנהנה מיגיע כפיו יותר מירא שמים'. הייתה לו הנאה מעבודת האדמה וזה נתן לו חיים. גם בבית מדרש הוא היה אדום שעובד, מאוד אהב את הקשר לתורה, ומאוד אהב את החיבור בין עמל הכפיים והעולם הרוחני. הוא היה איש עובד גם בתוך בית המדרש. בהתקדמות שלו, בנחישות, בחריצות ותמיד היה עם חיוך על השפתיים ומאוד אהוב על האנשים שסביבו".

עוד מוסיף הרב: "יש לנו חבורה שנלחמת עכשיו בעזה ואנחנו מצד אחד מאוד כואבים ומצד שני מאוד שמחים על העובדה שאנחנו זוכים כישיבה להיות שותפים בצורה משמעותית לרגעים של עם ישראל. מבכים בכאב עצום את הקורבנות שאנחנו נותנים כעם ישראל, אך מקווים שהשותפות שלנו עם  ישראל , תהיה באופן כזה, שעם ישראל ישלים את המלאכה".

ישיבת ההסדר בירוחם אינה היחידה שאיבדה חמישה מתלמידיה. אתמול, לאחר פרסום דבר נפילתו  של רס"ל (מיל') בן זוסמן בן 22 מירושלים, לוחם בחטיבה 401, חיל ההנדסה הקרבית, התברר כי גם התיכון הדתי תורני הימלפרב איבד חמשיה מבוגריו. מלבד זוסמן הי"ד נפלו בקרבות: ענר שפירא, לוחם הנח"ל, שהיה בחופשה בשמחת תורה, נקלע למיגונית באזור רעים ובידיים חשופות הציל את חייהם של רבים, לאחר שהדף שבעה רימוני רסס שנזרקו אל תוך המבנה, בטרם נהרג מירי מחבלים; אריאל רייך, קצין שריון; שחר פרידמן, לוחם בצנחנים ודביר ברזני, גם הוא לוחם בצנחנים. הי"ד.

תגיות:חללי צה"למלחמת חרבות ברזל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה