חדשות בארץ

מרתיח: המחבלת ששוחררה תגור מול האישה אותה ניסתה לרצוח

נפוז חאמד, שדקרה את שכנתה מוריה כהן בשכונת שייח' ג'ראח בירושלים, שוחררה במסגרת ההסכם עם חמאס. בית משפט השלום הוציא צו זמני האוסר עליה ליצור קשר עם קורבן הפיגוע

אילוסטרציה (צילום: Gershon Elinson/Flash90)אילוסטרציה (צילום: Gershon Elinson/Flash90)
אא

נפוז חאמד, בת 16 משכונת שייח' ג'ראח בירושלים, שוחררה לביתה במסגרת המתווה לשחרור החטופים הישראלים משבי חמאס. לפני כשנתיים, בגיל 14, היא דקרה את תושבת השכונה מוריה כהן לעיני חמשת ילדיה.

המחבלת וכהן גרות באותו רחוב. שלשום היא חזרה לביתה, ומשפחת כהן יודעת שהיא נמצאת בביתה. בית משפט השלום החליט להטיל על המחבלת מגבלות, על מנת להרחיקה מהמשפחה. בכך, היא הפכה למשוחררת הראשונה ששחרורה מותנה בהגבלות.

על פי הצו הזמני, נאסר על המחבלת ליצור קשר עם כהן או עם משפחתה בנימוק של סעיף "מניעת הטרדה מאיימת". את הבקשה להוצאת הצו הגיש ארגון חוננו. בשבועות הקרובים יתקיים דיון נוסף על תנאים מגבילים לטווח ארוך יותר.

במהלך הדיון בבית המשפט, הביעה כהן את חששותיה: "המחבלת חזרה לגור מולי ואני מפחדת שהיא תפנה, תתקרב או תיגש אליי". בריאיון לחדשות 12 סיפרה: "מאז שהיא חזרה לשכונה אני לא יוצאת מהבית. עוד לא נתקלתי במחבלת מאז ששוחררה, אבל זה פשוט מצב לא נורמלי לחיות בו. פניתי לבית המשפט וביקשתי צו הרחקה. נמשיך לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי שהיא לא תהיה פה, זה פשוט מצב לא הגיוני. כולם הזדעזעו מחדירת המחבלים מעזה ב-7 באוקטובר, בזמן שמחבלים מסתובבים חופשי בשטח ישראל והכתובת על הקיר. אנחנו הורגים את עצמנו מבפנים".

עו"ד אופיר שטיינר מארגון חוננו מסר: "צו ההרחקה הזמני שנתן בית המשפט הוא צעד קטן, התחלתי, בניסיון להבטיח שגרת חיים סדירה למוריה וילדיה. עיקר ההגנה תגיע מכיוון גורמי האכיפה, ובראשם המשטרה. על המשטרה לעשות כל שביכולתה כדי למנוע כל איום מצד המחבלת".

תגיות:חטופיםחמאסחרבות ברזלטרור

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה