סלבס בהתחזקות

מגי טביבי: "תיקון הזולת מתחיל בתיקון עצמי"

המגישה במסר מפרשת השבוע וחודש אלול: "הגדולה האישית היא לדעת להכיר בחסרונות של עצמך. לא למהר להתנער מביקורת או להתבייש להודות בטעות. בדק בית לפני הכול - ורצויה שעה אחת קודם"

  • ז' אלול התשפ"ג
(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

מגישת הטלוויזיה, מגי טביבי, מפרסמת כהרגלה כמה מילים בעקבות פרשת השבוע. הפעם היא כתבה על פרשת שופטים שחלה בשבת האחרונה ולא חסכה מהתייחסות לחודש אלול.

"הפרשה פותחת למעשה בציווי אלוקי למנות שופטים ושוטרים בכל עיר כדי שאלה ישפטו את העם ויבטיחו את הסדר. על פניו הפסוק שם דגש על כל אותם מינויים שנדרשים להנהגת העם כחלק ממשילות ציבורית קולקטיבית", היא כותבת. "בהסתכלות עמוקה על הפסוק 'שֹׁפְטִים וְשֹׁטְרִים תִּתֶּן לְךָ בְּכָל שְׁעָרֶיךָ… וְשָׁפְטוּ מִשְׁפַּט-צֶדֶק',  עולה השאלה למה המילה 'לְךָ' כתובה כאן? הרי היה אפשר להסתפק במשפט 'שֹׁפְטִים וְשֹׁטְרִים תִּתֶּן בְּכָל שְׁעָרֶיךָ'".

"מסתבר שזה לא במקרה. המילה 'לְךָ' באה לרמוז שצריך האדם לשפוט קודם כל את עצמו. רק אחרי שעשה זאת, תהיה לו היכולת והזכות לשפוט אחרים ולבצע בהם 'משפט צדק' כדי לנסות להטיב עם דרכם. מי שלא שופט את עצמו איך ישפוט אחרים? הגדולה האישית היא לדעת להכיר בחסרונות של עצמך. לא למהר להתנער מביקורת או להתבייש להודות בטעות. בדק בית לפני הכול - ורצויה שעה אחת קודם", הסבירה.

"אנחנו בפתחו של חודש אלול", הזכירה טביבי, שלאחרונה סיפרה כי היא שומרת שבת ואינה רואה טלוויזיה ואפילו "אינה מגניבה מבט", כשזו פתוחה בבית הוריה. "זהו חודש הסליחות והרחמים. ובדיוק בימים האלה לחשוב לזכור שתיקון הזולת מתחיל בתיקון עצמי", סיימה.

תגיות:מגי טביביסלבס בהתחזקות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה