חדשות בארץ

השר וסרלאוף עתר לבג"ץ: "היועמ"שית נוהגת באכיפה בררנית"

השר יצחק וסרלאוף טוען בעתירה שהגיש, כי "על מיארה להסביר מדוע לא תורה להגיש כתבי אישום ותביעות אזרחיות כנגד חוסמי כבישים וכנגד מובילי ומארגני החסימות"

וסרלאוף (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)וסרלאוף (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף, הגיש היום (חמישי) עתירה לבג"ץ, בה הוא דורש את התערבות בית המשפט נגד היועמ"שית, עו"ד גלי בהרב מיארה. השר טוען בעתירתו כי לא זכה למענה מצד מיארה על פניותיו בנוגע לאי טיפול משפטי בחוסמי הכבישים, מקרב המתנגדים לרפורמה המשפטית.

בעתירה דורש השר להוציא צווים על תנאי, שיורו לבהרב מיארה להסביר מדוע לא תורה להגיש כתבי אישום ותביעות אזרחיות כנגד חוסמי כבישים וכנגד מובילי ומארגני החסימות. 

השר וסרלאוף הדגיש כי "היועמ"שית נוקטת באופן מובהק באכיפה בררנית, ומפקירה בהתנהלותה את הציבור לאלימות ומעשי עבריינות. היא מתנערת מחובותיה ומפקירה את הציבור מול אלימות של עבריינות שיטתית".

וסרלאוף מסר: "לא אנוח ולא אשקוט לנוכח האכיפה הבררנית שזועקת לשמיים, ולכן עתרתי לבג"ץ נגד היועמ"שית שלא ממלאת את תפקידה. הזהרתי שההתנהלות של הפרקליטות היא לא שוויונית, ועלולה להביא למיטוט שלטון החוק וריסוק אמון הציבור במערכות האכיפה".

כזכור, לפני מספר שבועות קיימה הממשלה דיון מיוחד שהתרכז בהיעדר האכיפה הראויה מצד רשויות החוק נגד המפגינים בעד ביטול הרפורמה המשפטית. בהרב מיארה הצליחה להרגיז את השרים, כשהעירה שהתחושה היא שהממשלה מצפה ממנה ומהמשטרה "לעמוד במכסת מעצרים".

בתום הדיון הנחתה הממשלה את היועמש"ית להניח בפני הממשלה נוסח כתוב של הנחיותיה לגבי חסימת צירים, מהי מדיניות האכיפה ביחס להפגנות ליד בתים של נבחרי ציבור, ומהי מדיניות האכיפה ביחס לקריאות לסרבנות, המרדה והסתה לאי ציות.

בתגובה להנחיה, ציינה בהרב מיארה כי "מערכת אכיפת החוק מחויבת להפעיל את הסמכויות שנמסרו לה בדין, באופן מקצועי ועצמאי. עצמאות זו מהווה ערובה מרכזית לשמירת זכויות האדם. דווקא בעת מחאה נגד מדיניות הממשלה ושריה, על הממשלה להקפיד הקפדה יתרה להימנע מפעולות שיש בהן כדי להתפרש כניסיון להשפיע באופן לא לגיטימי על שיקול הדעת המקצועי של גורמי אכיפת החוק".

תגיות:בג"ץגלי בהרב מיארהיצחק וסרלאוף

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה