חדשות בארץ

עמית סגל: "בהרב מיארה עושה מהחוק טיארה"

הפרשן הפוליטי תקף את התנהלותה של מערכת אכיפת החוק בראשות היועמ"שית, גלי בהרב מיארה: "כמה כתבי אישום היו על חסימות כבישים? אפס עגול. צבועים במשרד היועץ המשפטי לממשלה"

  • י"ז תמוז התשפ"ג
סגל (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)סגל (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
אא

הפרשן הפוליטי עמית סגל מתח הערב (חמישי) ביקורת חריפה על היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, וזאת על רקע התנהלותה מול המחאות האלימות והפרות החוק של המפגינים נגד הרפורמה המשפטית: "צבועים במשרד היועץ המשפטי לממשלה".

במהלך שידור באולפן חדשות 12, התייחס סגל למסיבת העיתונאים אתמול של מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב עמי אשד, בה הודיע על התפטרותו תוך מתיחת ביקורת נוקבת על השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר: "אותי מדהימה העובדה שהוא עונד על חזהו את הכישלון כאילו היה מדליה – בסוף זה כישלון. חצי שנה, במחוז שלו נחסם ציר התנועה המרכזי ועוד רבים".

"במובן הזה, עמי אשד הוא חייל פשוט במערכה הרבה יותר משמעותית, שבמסגרתה מערכת אכיפת החוק בראשותה של היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, עושה מהחוק טיארה. לא מדברי יריב לוין או בצלאל סמוטריץ', אלא מהנחיות משרד היועץ המשפטי לממשלה עצמו".

"נניח שאי אפשר לפזר את ההפגנות – כתבי אישום לחוסמי כבישים ולמבצעי הפעולה הבלתי חוקית אפשר להגיש כמו בעבר? אפשר. מי אומר את זה? הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, שקובעת 'חסימה מכוונת ומתמשכת של ציר תנועה ראשי יכולה להוות נסיבה מחמירה המצדיקה הגשת כתב אישום גם בגין התקהלות אסורה לכשעצמה'. כמה כתבי אישום היו? התשובה היא אפס עגול".

סגל הוסיף: "אנחנו רואים הערב עשרות הפגנות מול בתי אישי ציבור. לפי הנחיות משרד היועץ המשפטי לממשלה עצמו, כתוב בדיוק מתי מותר להפגין ומתי אסור. כל ההפגנות, ללא יוצאת מהכלל, אסורות לפי הנחיית היועמ"שית עצמה".

בסיום דבריו, התייחס סגל למכתב ששיגרה הערב בהרב מיארה למזכיר הממשלה יוסי פוקס, בו יצאה נגד כוונת הממשלה לקיים דיון בנושא ההפגנות, האיומים על נבחרי ציבור והפגיעה בהם, הקריאות למרי אזרחי, אי הציות לחוק וחסימות הכבישים: "הכי מדהים, שהיועמ"שית אומרת הערב לשרים 'תראו, אתם לא יכולים לדון בזה כי זה נוגע לכם'. לא זכור לי שליועמ"שית זה הפריע, כאשר – בין היתר – על רקע חוק היועמ"שים היא נשאה נאומים נגד הרפורמה המשפטית של הממשלה".

תגיות:עמית סגלגלי בהרב מיארה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה