חדשות בעולם

תקדים: זו המדינה הראשונה ש’הרימה את הכפפה’ ואסרה את השימוש בטיקטוק

לפני חודשים ספורים הוגשה בבית הנבחרים של מונטנה הצעת חוק לפיה ייאסר על התושבים להשתמש באפליקציית טיקטוק. השבוע החוק הזה אושר, ומונטנה עשתה היסטוריה והפכה למדינה הראשונה שבה אסור להשתמש בטיקטוק 

אא

לפני חודשים ספורים הוגשה בבית הנבחרים של מונטנה הצעת חוק שעל פיה אסור לתושבים ברחבי המדינה, להשתמש באפליקציית טיקטוק. 

למרות אחוזי המתנגדים הגבוהים להצעת החוק (43 מתנגדים לעומת 54 שתמכו בחוק), בסוף השבוע אושרה הצעת החוק והאפליקציה נאסרה לשימוש ברחבי מונטנה, על ידי המושל גרג ג'יאנפורטה שהפך את מונטנה למדינה הראשונה בארה"ב שעשתה צעד מעין זה. 

בבסיסה של הצעת החוק עומדת בקשת האיסור להורדה של האפליקציה בכל מכשיר שהוא, ומי שיעבור על החוק צפוי לשלם קנס כספי - אם כי כעת עדיין לא ברור איך מתכוונת ממשלת מונטנה לאכוף את החוק בפועל. 

למה מדובר בתקדים כה חשוב? מסתבר שמונטנה היא לא היחידה שעשתה מאמצים חוקתיים לאסור את הורדת האפליקציה. גם וושינגטון דוחפת למהלך זהה בקונגרס שלה, ומדינות נוספות בארה"ב (25 לערך) אסרו את השימוש באפליקצייה במכשירים של עובדי ממשל. 

אלא שנראה שנציגי הנהלת טיקטוק במונטנה לא מתכוונים לוותר, למרות החקיקה. "נמשיך להיאבק למען משתמשי ויוצרי טיקטוק במונטנה", הם אומרים כעת. "אנחנו רוצים לוודא שהפרנסה של היוצרים במונטנה לא נפגעת בשל החוק הזה".

תגיות:איסורסכנהטיקטוק

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה