חדשות בארץ

הרבנית רחל הבר קיבלה את פרס ישראל: "מפעל המקדש את החיים ומקרב בין כלל חלקי החברה"

במהלך טקס הענקת פרס ישראל, קיבלה הרבנית רחל הבר, יו"ר ארגון "מתנת חיים" את פרס ישראל בתחום מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. הפרס בתחום זה ניתן גם לפרופ' אמנון שעשוע ולאמל נסראלדין

  • ה' אייר התשפ"ג
הרב ישעיהו הבר זצ"להרב ישעיהו הבר זצ"ל
אא

הרבנית רחל הבר, יו"ר ארגון "מתנת חיים", קיבלה הערב (רביעי) את פרס ישראל בתחום מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. בנוסף, קיבלו את הפרס בתחום זה גם פרופ' אמנון שעשוע ואמל נסראלדין.

ועדת הפרס ציינה בנימוקיה כי הרבנית הבר "מפיחה בחולי הכליה רוח חיים ותקווה לחיים: היא מלווה את התורמים, המושתלים ובני משפחותיהם לאורך כל הדרך, ועד להחלמתם. הרבנית הבר ממשיכה את דרכו של בעלה, הרב ישעיהו הבר ז"ל, שהקים לצידה את עמותת 'מתנת חיים'. מפעל זה מקדש את החיים, מעניק חיים חדשים, מקרב בין כלל חלקי החברה הישראלית וניתן לחולים, ללא הבדל דת, גזע ומגדר".

בהתייחס לפרופ' שעשוע, ציינה ועדת הפרס כי הוא "סיפור הצלחה ישראלי – הוא השגריר של המצוינות, ההעזה והיצירתיות הישראלית בעולם". עוד ציינה הוועדה כי "לפרופ' שעשוע תפקיד מכריע בהפיכתה של ישראל למעצמה עולמית בתחום הבינה המלאכותית והתחבורה החכמה מצילת החיים". חברי הוועדה הוסיפו כי פרופ' שעשוע הינו "יזם ומדען פורץ דרך שתרם ותורם באופן משמעותי לכלכלה הישראלית, הוא מוביל חברתי בפיתוח וביצירת מקומות עבודה ופועל ללא לאות להגשמת חזונו, מתוך תחושת שליחות, ציונות, ודבקות במטרה. לצד כל זאת, הוא עוסק בפעילות פילנתרופית נרחבת למען החברה הישראלית על כל גווניה".

בנימוקיה להענקת הפרס לנסראלדין ציינה הוועדה, כי "סיפורו הוא סיפור הברית של העם היהודי והעדה הדרוזית בארץ ישראל – סמל לאומץ ומופת כמו שהיה יתרו חותן משה". עוד נכתב בהחלטה כי נסראלדין "מוביל בפעילותו הציבורית ובמנהיגותו החברתית את  העדה הדרוזית, השפעתה ושילובה במדינת ישראל. פועלו כולל, בין היתר, גיוס דרוזים לשירות צבאי, הקמת מכינה קדם צבאית, הקמת יד לבנים לעדה הדרוזית, שילוב נשים דרוזיות בעבודה ובתעשייה ומתן זכויות שוות לעובדים דרוזים ויהודים".

הרבנית הבר בריאיון מרתק להידברות: "הזוכים האמיתיים הם תורמי הכליה הגיבורים שלנו"

תגיות:פרס ישראלמתנת חייםהרבנית רחל הבר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה