חדשות בארץ

נתניהו בהר הרצל: "השנה, יותר מתמיד, נזכור שאחים אנחנו"

ראש הממשלה נשא דברים בהיכל הזיכרון בהר הרצל לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, והתייחס לסוגיית השבויים והנעדרים: "יחד נעמוד כאחים – ונשיב את אחינו אורון, הדר, אברה והישאם"

נתניהו בהיכל הזיכרון, היום (סטילס: קובי גדעון, לע"מ)נתניהו בהיכל הזיכרון, היום (סטילס: קובי גדעון, לע"מ)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם לפני הצהריים (שלישי) בטקס הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל, שהתקיים בהיכל הזיכרון בהר הרצל בירושלים. הנאום עבר ללא הפרעות.

"אחיי ואחיותיי, בני המשפחות השכולות", פתח נתניהו. "אני חלק מכם, חלק ממשפחת השכול. אני מכיר את העצב והיגון, את הגאווה והגעגועים. אני מכיר את הרצון שלנו, המשפחות, להנציח את זכרם של יקירינו, אהובינו, שמסרו נפשם עבורנו, עבור המדינה שלנו ועבור העם שלנו".

"השנה יותר מתמיד, ביום הזיכרון לגיבורי האומה, נזכור שאחים אנחנו: יהודים, דרוזים, מוסלמים, בדואים, נוצרים, צ'רקסים. אחים לשירות, אחים לנשק, אחים לדם. כלוחם ומפקד בסיירת מטכ"ל איבדתי אחים לוחמים: זוהר ליניק מיהוד, חיים בן יונה מקיבוץ יחיעם ודוד בן חמו מבאר שבע שמת בזרועותיי. כעבור כמה שנים איבדתי את אחי הבכור יוני, שנפל בראש לוחמיו שנחלצו לשחרר את החטופים באנטבה".

"התרגשתי אתמול לראות את האלוף יוסי בן-חנן, גיבור ישראל בעל עיטור העוז, ליד קברו של אחי. לפני 50 שנה, במלחמת יום הכיפורים, בקרבות ברמת הגולן, חילץ יוני את יוסי שנשאר פצוע בשטח, למרגלות המוצב הסורי תל שמס. על כך קיבל יוני את אות המופת. יוסי בא אתמול לקברו של יוני אחי, עם בתו – לה קרא יוני. 'צר לי עליך אחי יהונתן, נעמת לי מאוד'".

ראש הממשלה המשיך: "כך דואבות כל המשפחות שלנו על יקירינו שנפלו. 'דלפה נפשי מתוגה', אומר משורר תהילים. משפחה משפחה וייסוריה. אבל תמיכת העם נותנת לנו כוח להיאחז בחיים, להתגבר על אובדן אחים ובנים. ומשפחות השכול מצידן, בגבורת הנפש שלהן, מחזקות את רוח העם. רוח זו מלווה אותנו ב-75 שנות עצמאותנו. גבורת הרוח הזאת היא שמעניקה לנו במהלך הדורות את היכולת לגבור על אויבינו ואת היכולת להמשיך לבנות את מדינתנו".

"עבורנו, עבורנו המשפחות, יקירינו תמיד איתנו. הם חיים בתוכנו, והם חיים בלב העם. וכולנו, כולנו חיים בזכותם. לאחינו הפצועים אני מאחל החלמה שלמה. צפיתי בהתרגשות בסרטון על קצין הצנחנים נדב וינברג, שנפצע קשה בפיגוע בעיר דוד לפני חודשיים. למרות הפציעה שלו הוא חתר למגע, פגע במחבל, והציל את משפחתו. נדב היטלטל בין חיים ומוות. בבית החולים כאן, ביקרנו אותו, אבל בפלא הוא השתקם, וכשהוא הגיע למסדר של חייליו בכותל המערבי – הם הריעו לו ממושכות. הם הריעו לו כאחים, בלב ובנפש. זאת הרוח האמיתית של העם שלנו".

בסיום נאומו התייחס נתניהו לסוגיית השבויים והנעדרים: "יחד נעמוד כאחים – ונשיב את אחינו אורון, הדר, אברה והישאם. יחד נעמוד כאחים – ונבטיח את עצמאותנו מדור לדור. יחד נעמוד כאחים, ונרכין ראשנו בהוקרה אין קץ לגבורת הנופלים ולתעצומות הנפש של משפחותיהם".

תגיות:יום הזיכרוןהר הרצלבנימין נתניהו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה