חדשות בארץ

ח"כ טלי גוטליב פרצה בבכי: "תירגעו, אתם מטורפים"

חברת הכנסת מהליכוד תיארה כיצד מפגיני השמאל חסמו את יציאתה מפתח ביתה הבוקר, וקראה לשב"כ לאסוף מידע עליהם

  • כ"ט שבט התשפ"ג
(צילומים: יונתן סינדל / פלאש 90)(צילומים: יונתן סינדל / פלאש 90)
אא

חברת הכנסת טלי גוטליב תיארה הבוקר (שני) במהלך דיון בוועדת החוקה של הכנסת את החוויה אותה עברה, כאשר מפגינים נגד הרפורמה המשפטית הגיעו לדלת ביתה וחסמו את יציאתה.

"חיות אדם, חיות פרא", תקפה גוטליב, "לא תבואו לביתו של אדם ותשבו תוך הפגנת אלימות, לומר שלא אצא מהבית. אנחנו שליחי ציבור, נעשה עבודתנו נאמנה לא יחללו את הביטחון האישי שלנו, לא תפגעו בפרטיות בשם מחאה. 

"זה מתוזמר וממומן, אני לא יודעת על ידי מי. ב-6:10 מחכים לי בקומה שלישית אנרכיסטים מופרעים, ככל שיענו אותנו כן נרבה וכן נפרוץ. באנו להיטיב עם ישראל וככל שקוראים פה למרי אזרחי ושפיכות דמים יש לזה מחירים.

"אם חלילה הייתי מאבדת עשתונות זה היה עלול להיגמר ברע. אם זה היה מגיע לצעקות וחלילה מכות לא הייתי מסוגלת להגן על עצמי. תפסיקו לשסות את העם. זה חס וחלילה ייגמר בדם. קחו אוויר ותעשו את זה נכון. אני קוראת לשירותי הביטחון לאסוף מידע כי זה הפתיע היום את כולם, שארבו לנו ליד דלתותת ביתנו. בין אם משמאל ואם מימין לא תחללו את הפרטיות שלנו", זעקה גוטליב.

"אומרת לשב"כ ולגורמי הביטחון - תאספו מידע על המפגינים. זה דבר שאסור שיקרה, אתם לא תחללו את הפרטיות שלנו. המפגינים הם חיות טרף. ככה לא מוחים, ככה לא עושים הפגנות במדינה דמוקרטית מתוקנת. אתם לא תבואו לדלת בית של בן אדם באנרכיסטיות. שיא האלימות לסגור לי בדבק את המנעול של הדלת ולומר לי שלא אצא מהבית. ככה לא מתנהגים.

עוד הוסיפה חברת הכנסת בבכי: "אתם לא תפגעו בפרטיות בשם מחאה. תירגעו, הרי ברור שלרפורמה אין קשר לדיקטטורה. כמו שאמר חולדאי - זה ייגמר בדם. ממש לא חוזרת בי ממה שאמרתי על אסתר חיות, רוצה לראות מה היה קורה אם מישהו היה יושב מחוץ לדלת שלה".

מוקדם יותר הבוקר הגיעו פעילי שמאל לביתה של גוטליב בגבעת שמואל, במטרה למנוע ממנה את ההגעה למשכן הכנסת. המפגינים סירבו לגוטליב לצאת מביתה ולקחת את בתה האוטיסטית אל המסגרת החינוכית. "אפשר לקחת יום חופש, לעצור את ההפיכה המשטרית, אז תמצאי משהו שיקח אותה למסגרת, כי את נשארת היום בבית גברתי", אמרו המפגינים.

ההתנהלות האלימה של המפגינים הובילה לגינויים חריפים של פוליטיקאים. ראש הממשלה נתניהו הגיב בחריפות: "כשמפגינים מונעים מנציגי ציבור לבוא ולהצביע בכנסת, ומאמללים ילדה אוטיסטית, זאת לא מחאה לגיטימית. המפגינים שמדברים על דמוקרטיה, הם אלה שמביאים את קץ הדמוקרטיה כשהם מונעים מנציגי הציבור לממש את זכות היסוד בדמוקרטיה - להצביע. אני קורא למשטרה לפעול מיד ולאפשר לחברי הכנסת להגיע למשכן".

גם יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד, אב לילדה עם אוטיזם, התייחס למעשה החמור: "מגנה בתוקף את המצור על ביתה של ח"כ טלי גוטליב, אם לילדה עם צרכים מיוחדים, ואת העובדה שלא איפשרו לה להוציא את הילדה למסגרת. זו אינה דרכנו. זו אינה דרכה של המחאה. שולח לטלי חיזוק ולבתה חיבוק".

תגיות:פעילי שמאלטלי גוטליב

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה