category

חדשות בארץ

טייס הקרב לשעבר נגד נתניהו: "ראש ממשלה שיטול סמכויות דיקטטוריות – בן מוות"

רז, ממשתתפי מחאת בלפור ולשעבר טייס קרב, פרסם פוסט חריף נגד ראש הממשלה נתניהו: "גם לנו צריך להיות דין רודף". הליכוד: "ההסתה נגד ראש הממשלה שוברת שיאים של טירוף"

שתף במייל
| י"ג שבט התשפ"ג |
נתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
whatsapp
אא

(עודכן: 22:12)

אל"מ במיל' זאב רז, ממשתתפי מחאת בלפור ולשעבר טייס קרב, פרסם אתמול (שישי) פוסט חריף בפייסבוק נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, וזאת ברקע המחאות בשמאל נגד הרפורמה המשפטית.

"מפליאה אותי מתינות הניסוח של חודק. רק התגוננות בנשק? פאסיבית? כוסות רוח למת", פתח רז את דבריו בהתייחסות להתבטאותו של עו"ד דוד חודק שהזהיר כי אם יכריחו אותו לחיות בדיקטטורה לא יהסס להשתמש באש חיה.

"אם יקום ראש ממשלה ויטול לעצמו סמכויות דיקטטוריות, ראש הממשלה הזה הוא בן מוות, פשוט כך, יחד עם שריו ועושי דברו", הוסיף רז. "גם לנו צריך להיות דין רודף".

"דין הרודף שלי אומר: אם על ארצי השתלט אדם, זר או ישראלי, ומנהיג אותה באופן לא דמוקרטי, חובה להרוג אותו. לא מנומס, מעורר חלחלה, אבל הברירה היא הרבה מתים חפים מפשע, ומוטב להרוג קודם את הפושעים. מכין גילוי דעת מפורט בנושא".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "ההסתה נגד ראש הממשלה נתניהו שוברת שיאים של טירוף. אנחנו מזועזעים מקריאתו של זאב רז לרצוח את ראש הממשלה נתניהו ואת שרי הממשלה. שב"כ והמשטרה חייבים לפעול מייד כדי לעצור אותו ואת יתר המסיתים נגד ראש הממשלה נתניהו".

יו"ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ', הגיב: "ירדתם מהפסים. ‏זה מתחיל כשיו"ר האופוזיציה לפיד בחוסר אחריות מעודד משיכת השקעות מישראל לסינגפור ומנסה לפגוע בכלכלה הישראלית, ממשיך כשעו"ד חודק מסית לשימוש באש חיה, ועכשיו זאב רז שקורא בגלוי לרצח ראש הממשלה והשרים. ‏חבריי באופוזיציה, גלו אחריות ותעצרו עכשיו!".

שר החינוך יואב קיש כתב: "אני קורא למנהיגי האופוזיציה יאיר לפיד, בני גנץ וגדעון סער ולאופוזיציה כולה להתעשת ולגנות את ההסתה הפרועה והמסוכנת כנגד ראש הממשלה ושרי הממשלה. ההסתה שוברת שיאים ואתם שותקים. אל"מ במיל' זאב רז קורא לרצוח את ראש הממשלה והשרים, ואתם שותקים. עצרו את ההסתה ומיד!".

שר הביטחון יואב גלנט הגיב: "בין אלימות מילולית מהסוג המסוכן ביותר ובין אלימות פיזית מחבר מדרון חלקלק, והתוצאה עלולה להיות הרת אסון. איום ברצח ראש הממשלה והשרים הוא חציית קו אדום שאסור לעבור עליה בשתיקה. על כולנו מוטלת החובה לעשות הכל כדי לעצור את ההסתה, לפני שיהיה מאוחר מדי".

יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ אופיר כץ, כתב: "זה מה שאווירה אלימה שמתודלקת על ידי נבחרי ציבור וחלקים בתקשורת מייצרת. עברנו מרמיזות לקריאות מפורשות לרצח ראש הממשלה, מצפה מרשויות אכיפת החוק לפעול במהירות".

יו"ר המחנה הממלכתי, ח"כ בני גנץ, התייחס לדבריו של רז: "אני מגנה בתוקף כל קריאה לאלימות או הסתה. אסור בתכלית האיסור להיגרר למחוזות הללו, ולאף אדם אין רישיון להסית לא משנה כמה תרם למדינה. ניאבק במהפכה המשטרית – ברחובות, בפרלמנט ובאמצעים נוספים – לא בדרך של הסתה וקריאה לרצח".

יו"ר האופוזיציה ויו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, כתב: "מגנה בכל תוקף כל הסתה ואת הקריאה לדין רודף על נתניהו. המאבק הזה הוא על נשמתה של המדינה. כל הסתה ואלימות רק פוגעת במלחמה להצלת המדינה. אני קורא לכל אוהבי המדינה: תפגינו, תמחו, צאו לרחובות, אבל שמרו על החוק, אל תובילו לאלימות".

יממה לאחר שפרסם את הפוסט, ובעקבות הסערה שעורר, כתב רז: "הפוסט שהעליתי כאן עם המילים 'דין רודף' היה ציטטה של אדם שחזר בו, ומחקתי אותו. אינני מזדהה עם פוסט זה ועם רוח הדברים".

מדוברות המשטרה נמסר: "בשל עליית מדרגה משמעותית בהתבטאויות חמורות להסתה, פגיעה ואיומים נגד אישי ציבור, החליטו מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי וראש אח"מ ניצב יגאל בן שלום כי כל פרסום מהסוג הזה ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת יטופל חקירתית על ידי משטרת ישראל". 

"משטרת ישראל תנהג באפס סובלנות לפרסומים מסיתים מכל סוג, וכל מי שיפרסם או יתבטא בצורה המאיימת ומסיתה לפגיעה באישי ציבור ייחקר תחת אזהרה ואם יתברר כי עבר עבירה פלילית יוגש נגדו כתב אישום. מפכ"ל המשטרה וראש אח"מ רואים בחומרה רבה כל התבטאות המסיתה לאלימות פגיעה ואיום על אישי ציבור. משטרת ישראל לא תמנע מאיש את חופש המחאה במדינה דמוקרטית, אך יחד עם זאת לא נאפשר שיח אלים מסית ומאיים".

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

50לרכישה

מוצרים נוספים

הגדה של פסח הרב זמיר כהן:

ערכה לילדים לליל הסדר

והגדת - הרבנית ימימה מזרחי

כיסוי פסח מהודר מסאטן משובץ אבנים עם נצנצים מוזהבים מעוגל

גביע קידוש מהודר "להבה"

ערכת יצירה מעמד מהודר לבקבוק יין

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה