חדשות בארץ

בלינקן נפגש עם גלנט: "ביקורך מעביר מסר ברור ליריבינו"

מזכיר המדינה האמריקאי נפגש היום עם שר הביטחון יואב גלנט וראש האופוזיציה יאיר לפיד. גלנט הודה לבלינקן על תמיכתו של הממשל האמריקני בישראל

  • ט' שבט התשפ"ג
(צילום: אמיל סלמן / פול)(צילום: אמיל סלמן / פול)
אא

מזכיר המדינה האמריקני, אנתוני בלינקן, נפגש היום (שלישי) עם שר הביטחון יואב גלנט וראש האופוזיציה יאיר לפיד, במסגרת ביקורו בישראל. במהלך פגישתם של בלינקן וגלנט שוחחו השניים על שיתופי הפעולה הביטחוניים בין המדינות, באתגרים הצבאיים של מדינת ישראל ובהעמקת הקשרים האזוריים לשיפור היציבות הביטחונית.

גלנט הודה לבלינקן על תמיכתו של הממשל האמריקני ועמידתו האיתנה לצד ישראל בחיזוק ושימור יתרונה האיכותי של ישראל במזרח התיכון, וסקר בפניו אודות האירועים האחרונים והאתגרים הביטחוניים והמבצעיים של ישראל, תוך התמקדות באיראן ושלוחותיה בזירה הצפונית.

"ביקורך בישראל מגיע בזמן קריטי", אמר גלנט, "ומעביר מסר ברור ליריבנו ושותפנו באזור: ארה"ב וישראל מאוחדות מול האיום האיראני ומול כל מי שמנסה לערער את היציבות באזור. אנחנו מסכימים לחלוטין עם העובדה שאסור לאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני צבאי.

"שיתופי הפעולה המיוחדים בין המדינות הגיעו לשיא חדש בשבוע שעבר עם התרגיל הצבאי המשותף. מערכת היחסים שלנו מבוססת על ערכים ואינטרסים משותפים, ומעניקה משמעות חשובה ליציבות האזורית", הוסיף גלנט.

בהמשך נפגש בלינקן גם עם ראש האופוזיציה יאיר לפיד. "שוחחנו רבות על אתגרי הביטחון של ישראל, הקרובים והרחוקים, ועל הצעדים הנדרשים על מנת למנוע מאיראן להפוך למדינה גרעינית. דיברנו על ההתקדמות החשובה של 'פורום הנגב' ועל החשיבות האדירה של פעילות הפורום שהקמנו ביחד ליציבות האזורית ולשגשוג של ישראל", אמר לפיד.

"היחסים המיוחדים בין ארה"ב וישראל מתבססים לא רק על אינטרסים משותפים אלא בראש ובראשונה על ערכים משותפים של עקרונות הדמוקרטיה ושמירה על המוסדות הדמוקרטיים. ביסוס היחסים האלה מהווה מרכיב יסודי בביטחון הלאומי שלנו ובכלכלה שלנו ועלינו לעשות הכל כדי לשמור על היחסים האלה. אני מודה למזכיר המדינה על עמידתו ארוכת השנים לצד ישראל ופעילותו למען בטחון ישראל", הוסיף ראש האופוזיציה.

תגיות:השר יואב גלנטבלינקן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה