ויראלי

לא תאמינו: התינוק הזה נולד עם שיניים. צפו

כשהבן של ג'ורדון מקנזס סיטי נולד, היא לא האמינה למראה עיניה - התינוק נולד עם שיניים קדמיות. הסרטון שהעלתה לרשת הפך לוויראלי וצבר קרוב ל-20 מיליון צפיות

שתף במייל
| ד' שבט התשפ"ג |
אילוסטרציה
whatsapp
אא

באופן טבעי, שיני חלב מתחילות לצמוח אצל תינוקות סביב גיל חצי שנה וכל אם יודעת כמה סבל הם עוברים בתקופה הזו. ג'ורדון בלוס-וילסון, אם טרייה, דילגה על השלב הזה כשבנה נולד עם שיני חלב קדמיות.

ג'ורדון כתבה ברשת שלא האמינה למראה עיניה כשתינוקה נולד עם שיניים ואמרה שאפילו האחיות בבית החולים לא נתקלו במקרה כזה בכל שנות הקריירה הרפואית שלהן. עם זאת, מסתבר שזה לא מקרה נדיר. "זה קורה אחת לכל 2,000 לידות", היא ציינה.

ג'ורדון, שגרה בקנזס סיטי שבארצות הברית, העלתה את הסרטון של בנה לרשת, כשהוא מפהק וחושף שיניים. הסרטון הפך לוויראלי וצבר קרוב ל-20 מיליון צפיות. לכל הספקנים, ג'ורדון הדגישה שלא מדובר בפילטר והראתה לצופים שמדובר בשיניים אמיתיות בצילום מקרוב.

"וואו, זה מרתק. מעולם לא שמעתי על מקרה כזה בעבר", כתב אחד הגולשים, "ציפיתי שהן בקושי ייראו, כאילו הן רק בקעו, אבל אלו נראות כמו שיניים בוגרות", כתבה אחרת.  ג'ורדון השיבה: "אני יודעת, נכון?! הן נראו כל כך גדולות כי הוא היה כל כך קטן. הוא גדל לתוכן בסופו של דבר".

על פי דיווחים, תופעת השיניים הנטליות (שמופיעות עם הלידה) שכיחה בתינוקות של יונקים, אך נדירה יחסית בקרב בני אדם. מדובר בשכיחות של בין 1 ל-800 ועד אחד ל-6000 לידות. הסיבה המדויקת לתופעה אינה ידועה, אך ישנן מספר השערות, כגון: מנח שטחי של נבט השן בעצם ובחניכיים, זיהומים, חום, תת תזונה, גירויים הורמונאליים, פעילות תאים מפרקי עצם בסמוך לנבט השן וגורמים גנטיים שונים.

הידברות שופס

מגילת אסתר וארכיאולוגיה תנכית חלק ד

120לרכישה

מוצרים נוספים

שיעורי הרב יגאל כהן

ערכת פורים מיוחדת לילדים

ADHD - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה 2 כרכים

ערכת כסף עם עיטורי זהב

ממתק לשבת - יש טעם חדש לפרשה

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה