חדשות בארץ

אלוף במיל’ אייל זמיר מונה למנכ"ל משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט החליט למנות את סגן הרמטכ"ל לשעבר למנכ"ל משרדו. זמיר ייכנס לתפקידו בשבועות הקרובים בתום הליך חפיפה מסודר עם המנכ"ל היוצא, אלוף (מיל') אמיר אשל, ולאחר השלמת הליך המינוי ואישורו בממשלה

זמיר (צילום: דובר צה"ל)זמיר (צילום: דובר צה"ל)
אא

שר הביטחון יואב גלנט החליט היום (שני) למנות את סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף (מיל') אייל זמיר, למנכ"ל משרד הביטחון. זמיר ייכנס לתפקידו בשבועות הקרובים בתום הליך חפיפה מסודר עם המנכ"ל היוצא, אלוף (מיל') אמיר אשל, ולאחר השלמת הליך המינוי ואישורו בממשלה.

זמיר (57) שירת במשך 38 שנים בצה"ל במגוון תפקידי לחימה ופיקוד בכירים. הוא בוגר הפנימיה הצבאית לפיקוד, והחל את דרכו בחיל השריון שם ביצע שורת תפקידי פיקוד כלוחם וקצין בתקופת האינתיפאדה הראשונה והאינתיפאדה שנייה ובלחימה ברצועת הביטחון בדרום לבנון.

במהלך שירותו שימש זמיר, בין היתר, כמפקד חטיבת שריון במילואים במסגרתה פיקד על כיבוש העיר ג'נין במבצע "חומת מגן", כמפקד חטיבת שריון 7, כמפקד אוגדת המילואים 143, וכן כמפקד האוגדה הסדירה 36. בהמשך שימש כראש מטה זרוע היבשה, ובין השנים 2012-2015 שימש כמזכירו הצבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר מכן מונה למפקד פיקוד הדרום, ובתפקידו זה הוביל את המערכה לסיכול המנהרות ההתקפיות החודרות מרצועת עזה לשטח מדינת ישראל ואת ההתמודדות נגד הפגנות הטרור בגדר המערכת שהחלו באפריל 2018. 

בין השנים 2018-2021 שירת זמיר כסגן הרמטכ"ל תחת הרמטכ"ל אביב כוכבי. בתקופה זו, ריכז את עבודת המטה למימוש התוכנית הרב-שנתית "תנופה" וניהל את כלל הסיוע הצבאי למגזר האזרחי בתקופת מגפת הקורונה ובמהלך מבצע "שומר חומות".

השר גלנט מסר: "אני מברך את אלוף (מיל') אייל זמיר העתיד להיכנס לתפקיד מנכ"ל משרד הביטחון בקרוב. זמיר הוא מן המפקדים הטובים ביותר שצמחו בצה"ל בדור האחרון, מסלול שירותו מרשים והוא הצטיין בכל תפקידיו. היכרותי עם אייל היא ארוכת שנים, הכרתי מפקד מצטיין ומנהל איכותי - אמיץ, קר רוח, מקצועי וטוב מזג. אני משוכנע כי היכרותו עם המערכת הביטחונית על כל רבדיה תאפשר לו השתלבות מהירה בתפקיד".

"תודתי והערכתי למנכ"ל היוצא, אלוף (מיל') אמיר אשל, קצין עתיר זכויות, טייס ומפקד חיל האוויר בעבר. לאמיר זכויות רבות לאור תרומתו הייחודית ורבת השנים לביטחון מדינת ישראל. אמיר אשל ביצע את תפקידו כמנכ"ל משרד הביטחון במקצועיות ובמסירות, והוא ראוי לתודה ולהערכה עמוקה על הישגיו ופעולתו לקידום מערכת הביטחון על כל רבדיה".

מנכ"ל משרד הביטחון היוצא אמר: "זוהי זכות גדולה לשרת את מדינת ישראל כמנכ"ל משרד הביטחון, תפקיד שהוא הרבה מעבר לביטחון. בשנתיים וחצי האחרונות פעלנו לחזק את מעמדה האסטרטגי של ישראל בעולם, חיזקנו את היחסים הביטחוניים עם ארה"ב, קידמנו תכניות מו"פ והצטיידות, שיבטיחו את יתרונו האיכותי של צה"ל לשנים רבות קדימה. יזמנו מהלכים רבים לחיזוק נקודת המפגש שבין ביטחון לכלכלה והחברה הישראלית, בהם רפורמת 'נפש אחת', שאת השינוי הדרמטי שהביאה נכי צה"ל כבר מרגישים. פעולות אלה ורבות אחרות התאפשרו בזכות הגוף המיוחד שאין דומה לו ואנשיו המעולים - משרד הביטחון. לאייל ולי היכרות ועבודה משותפת רבת שנים. אני מאחל לו הצלחה רבה ואעמוד לרשותו".

המנכ"ל המיועד, אלוף (מיל') אייל זמיר, הודה לשר הביטחון על האמון ואמר כי הוא מצפה לעבודה המשותפת: "למשרד הביטחון תפקיד חיוני בהמשך פיתוח עוצמתה הצבאית, חברתית וכלכלית של המדינה. נפעל בשיתוף פעולה לחיזוק עוצמתו של צה"ל, ארגוני הביטחון, התעשייה והחברה הישראלית. מצפה לעבוד עם עובדי משרד הביטחון, שמהיכרותי רבת השנים עימם הינם אנשי מקצוע מסורים וחדורי תחושת שליחות. מברך את אמיר אשל, מנכ"ל המשרד המכהן, על תרומתו לביטחון ישראל".

תגיות:משרד הביטחוןיואב גלנטאייל זמיר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה