חדשות בארץ

פולארד מתחרט על תמיכתו בשקד: "חשש אמיתי שהיא שוב תעביר קולות מימין לשמאל"

12 שעות לאחר שפרסם סרטון בו קרא להצביע למפלגתה של שקד, יהונתן פולארד חוזר בו: "התברר לי שהיא מסרבת להוציא את יועז הנדל מרשימתה. חוזר בי מהתמיכה בה"

  • ג' אלול התשפ"ב
פולארד (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)פולארד (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

המרגל היהודי יהונתן פולארד הודיע הערב (שלישי) כי הוא חוזר בו מהתמיכה באיילת שקד ובמפלגת הרוח הציונית. 

פולארד נימק: "אחרי הדברים שאמרתי ביחס לאיילת שקד הבוקר, התברר לי שהיא מסרבת להוציא את יועז הנדל מרשימתה ולהתחייב שהיא תצטרף רק לממשלת ימין. הדבר מעורר חשש אמיתי שהיא שוב תעביר קולות מימין לשמאל. לכן אני חוזר בי מתמיכתי בה".

שקד עצמה הגיבה לדברים והאשימה את "מכונת הרעל". לדבריה, "שמחתי לשמוע הבוקר על התמיכה בי מצד ג׳ונתן פולארד. מכונת הרעל שהופנתה כלפיו מהרגע שהודיע על תמיכתו בי העמידה את ג׳ונתן במצב בלתי אפשרי ואני שמחה כי הוציא עצמו מעין הסערה. לגיבור ישראל כמו ג׳ונתן מגיע להיות בלב הקונצנזוס ולא להפוך למטרה בשיח הרעיל של הפוליטיקה הישראלית. כפי שאמרתי מעל כל במה בשבועות האחרונים - רק ביחד ננצח, זהו סוד כוחו של עם ישראל".

כאמור מוקדם יותר היום פרסם פולארד סרטון תמיכה בשקד. "כפי שכולם יודעים אני לא חבר בשום מפלגה פוליטית ועד היום לא המלצתי בצורה פורמלית על אף בן אדם או מפלגה", אמר. "אני עצמאי והנאמנות הבלעדית שלי והדאגות שלי הן למדינת ישראל ולעם ישראל".

"בגלל אהבתי האין סופית למדינה והמסירות שלי להישרדותה ולעתידה אני קורא עכשיו להצביע לאדם שאני יודע שישרת את מדינת ישראל בצורה שתשמור הן על האינטרסים החיוניים שלה והן על כבודה - והבן אדם הזה זו איילת שקד. כן, היא הראתה נאמנות בממשלה הקודמת, אבל אני מאמין בלב שלם שהיא מבינה שנעשו שגיאות על ידה ושהיא לא תחזור עליהן. אנחנו צריכים אותה עכשיו, חופשיה ונקייה מכל ההשפעות הרעות שפגעו בה אישית ופוליטית", הוסיף.

''אני מאמין שאיילת שקד היא אדם כזה. מגיעה לה ההזדמנות להמשיך להיות חלק מהנהגה הישראלית, ובתקופה הקשה והמסוכנת בהיסטוריה שלנו אנחנו צריכים וראויים לפטריוטית מוכחת כמו איילת שקד'', קרא פולארד.

מאז פרסם את הסרטון, הוצף פולארד באלפי הודעות שקראו לו לחזור בו מתמיכתו בשקד. גם חברי כנסת ממפלגות הימין הגיבו לכך, ותקפו את שקד. "איילת, הצלחת לעבוד גם על פולארד", כתבה ח"כ מירי רגב בחשבון הטוויטר שלה. "הצלחת לגרור גם אותו לתוך מחול השקרים שלך. ניצול פוליטי ציני וקר של איש יקר ועתיר זכויות. לאן עוד תגיעי?".

ח"כ גלית דיסטל אטבריאן כתבה: "היית חייבת לגרור את האיש האהוב הזה שעם שלם מוקיר ומעריך ישר לתוך המדמנה הפוליטית שלך? את מבינה בכלל איזה נזק פוטנציאלי עשית לגיבור ישראל הזה? ותזכירי לי בדיוק מתי התנצלת? הוא צריך להתנצל בשמך? הוא? דווקא הוא?".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הגיב: "זה כמו לצאת שוב למשימת ריגול בשליחות מי שבגד בך", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "מי שבגד בך והפקיר אותך יבגוד בך ויפקיר אותך שוב. ומי שרימה אותך ירמה אותך שוב. אין חדש תחת השמש". קרעי ספג ביקורת על כך שפגע בפולארד, ומחק את הציוץ.

ח"כ יואב קיש אמר: "למי ששכח. מפלגת ימינה בראשות בנט ושקד לקחה מצביעי ימין לטובת ממשלת לפיד הנוכחית בתמיכת האחים המוסלמים. שקד היא עדיין מכהנת כשרה בממשלה זו. אפס חשיבות לאמירות שיוצאות ממנה, הכל שקרים. אסור למצביעי הימין לתמוך באותם אלו שהעלו את הממשלה המסוכנת הזו לשלטון. שמאל אנטי ציוני בתחפושת".

ח"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית הגיב אף הוא: "אני לא כועס על פולארד שמאמין שוב באיילת שקד, כי גם אני פעם האמנתי בה. כי גם אני פעם נשכבתי על הגדר למענה, והייתי מוכן להשקיע שעות, ימים, שבועות וחודשים רבים למען הצלחתה הפוליטית והציבורית. אם היא גילתה חולשה ברגעים הקריטיים ביותר לתולדות מדינת ישראל ונפלה דווקא בנושאים שהיו בליבת העשייה שלה והאידיאולוגיה שהייתה לה, היא פשוט לא מתאימה לתפקיד".

תגיות:איילת שקדיהונתן פולארדבחירות 2022

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה