סלבס בהתחזקות

אושיית הרשת סמיון גרפמן על הסלפי הראשון שלו: "ירדו לי דמעות של בושה"

במקום שבעלי תשובה עומדים: סמיון גרפמן בפוסט כן במיוחד על הפעם הראשונה בה הניח תפילין: "לא משנה מה הגיל שלכם, זה אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל ללמוד ולבקש עזרה"

שתף במייל
| ט' סיון התשפ"ב |
סמיון גרפמן (צילום: מתוך הפייסבוק)
whatsapp
אא

אושיית הרשת סמיון גרפמן ריגש את הרשת: אתמול (שלישי) העלה גרפמן לחשבון האינסטגרם שלו תמונה שלו כשהוא מניח תפילין, עם כיתוב כן במיוחד. "זה היה הסלפי הראשון שעשיתי, כאשר בפעם הראשונה הנחתי תפילין לבדי. רק מי שמניח תפילין ישר יראה מה הבעיה", כתב גרפמן תוך שהוא מתייחס לכך ששכח להוציא את ה"תפילין של ראש" מתוך ה"בית שלהם", "ואני, רק אחרי שסיימתי להתפלל ולעשות סלפי כולי מתרגש, רק אז הבנתי מה לא עשיתי.

"באותו רגע התיישבתי והתחלתי לצחוק על עצמי, אבל לאט לאט, תוך כדי צחוק, התחילו לרדת לי דמעות. דמעות של בושה. בושה שאני בתור בן 46 באותו רגע לא יודע דברים בסיסיים.

"אז שמרתי את התמונה בשביל יום שאחד שאני אוכל להעלות ולספר לכם עליה, לספר שזה לא משנה מה הגיל שלכם, זה אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל ללמוד ולבקש עזרה, והכי חשוב, לפני שקופצים למסקנות, לקחת שניה.

"היום אני מניח תפילין כמעט כל יום", מוסיף גרפמן. "להגיד בביטחון שאני מתחזק אני לא יכול. כי מה זאת אומרת מתחזק? מה, הייתי חלש לפני?", הוא שואל רטורית בהומור.

"אני חושב שמה שקורה לי זהו מסע מדהים שמאפשר לי כל יום לגלות משהו חדש, ולהסתכל על העולם בזווית אחרת, וזה מאוד מרגש אותי.

"היום אני בן 47, אבל בידע שלי על יהדות ותורה, כנראה כמו של ילד שרק עושה צעדים ראשונים, וכל מה שאני מבקש זה לתת לי יד. אוהב אתכם", מסיים סיימון את דבריו הכנים, מעוררי ההשראה.

הרב זמיר כהן - תגליות מרגשות על עוצמת התפילין

הידברות שופס

ספר דניאל עם פירוש נזר חזיונות של הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

סט ארכיאולוגיה תנכ"ית הרב זמיר כהן

חבורת תריג 9 - בתעלומת הזהב

זה אפשרי - הרב יצחק פנגר

גביע קידוש מוכסף

מקראות שלובות - מגילת איכה

הקרב על המקדש

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה