חדשות בארץ

עימות נוסף בקואליציה: שאשא ביטון נגד ליברמן

שרת החינוך הגיבה לדברי שר האוצר ליברמן, שאמר כי יש להתאים את חופשות המורים לאלו של ההורים. מזכ"לית הסתדרות המורים: "מנסים לסחוט את המורים"

  • כ"ח אייר התשפ"ב
ליברמן במסיבת העיתונאים, היום (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)ליברמן במסיבת העיתונאים, היום (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
אא

משבר רודף משבר, עימות אחרי עימות בקואליציה השברירית של בנט-לפיד.

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון תקפה היום (ראשון) את שר האוצר אביגדור ליברמן, לאחר שזה קיים מסיבת עיתונאים בה הציג עקרונות מנחים לייעול מערכת החינוך.

"את מדיניות החינוך קובע רק משרד החינוך", הצהירה שאשא ביטון. "אני מכבדת את שר האוצר, אך את מדיניות משרד החינוך קובעת אך ורק השרה העומדת בראשו. קודם כל שאגף התקציבים במשרד האוצר ייתן למורים את מה שמגיע להם על מה שהם עשו ועושים. רק אחר כך נסכים לדון בדברים הנוספים שהמורים יכולים לתת". שאשא ביטון הוסיפה ואיימה כי "אם שכר המורים לא יעלה משמעותית – תקציב המדינה לא יעבור".

"באגף התקציבים רגילים לנהל מסע ההתשה ולגרור רגליים עד ה-1 בספטמבר. התרחיש הקלוקל הזה לא יחזור. כולם צריכים להיות מחויבים למשא ומתן תכליתי וענייני שיסתיים בתוך זמן קצר. אעמוד על כך שהסכמי השכר של המורים יכללו שיפור משמעותי ותגמול הולם על פי מתווה שיקבע בתיאום מלא עם משרד החינוך, אחרת תקציב המדינה לא יעבור", הבהירה שרת החינוך.

מוקדם יותר קיים ליברמן מסיבת עיתונאים, שבה הציג את העקרונות המנחים לייעול מערכת החינוך, במסגרתם יינתן דגש על תגמול מצוינות, חיזוק מעמד המורה הצעיר, התאמת ימי החופשה והגדלת הסמכויות למנהלים. במסיבת העיתונאים השתתפו גם יו"ר הנהגת ההורים הארצית, מירום שיף, ונשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, רון תומר.

"כולנו בעד ייעול ושיפור מערכת החינוך ובעד המורים", אמר ליברמן. "אני מעריך מאוד את שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, את יפה בן דויד ואת רן ארז – כולנו ביחד מבינים את הצרכים של המערכת. אני רואה את מערכת החינוך כמכלול, מכלול שכולל גם את התלמידים, גם את המורים, גם את ההורים, גם את המנהלים וגם את המשק כולו".

לדבריו, נושא החופשות קומם במיוחד את המורים, אך זכה לתמיכת ההורים. "אי אפשר להתעלם גם מהפער בין החופשות של ההורים לחופשות של התלמידים, הפער לא סביר ונדרשת התאמה. כמו כן עלינו לאפשר למנהלים גמישות ניהולית. במצב הנוכחי אין באפשרותו של המנהל להחליף או לפטר מורה ונדרש לשנות זאת, בכדי שתהיה לנו את היכולת לגייס מורים מתחילים עם נתונים טובים".

מהסתדרות המורים נמסר כי "צר לנו שליברמן מגבש תוכניות עם ארגונים שאינם רלוונטיים למערכת החינוך. מגוחך שהתעשיינים וארגון ההורים יקבעו את תנאי העסקת המורים. אולי הם גם יתגייסו ללמד במקום אלפי עובדות ועובדי ההוראה שעוזבים את מערכת החינוך? נראה כי ליברמן אימץ את העמדה המנותקת של פקידי משרדו שעוצמים את העיניים לנוכח העזיבה ההמונית של עובדי ההוראה, מה שמוביל לקריסת מערכת החינוך כבר בשנת הלימודים הקרובה".

דבריו של ליברמן נאמרו על רקע המאבק החריף שמנהלת מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, על הסכם השכר הקיבוצי. מחר תתקיים הפגנת ענק ברחבת מוזיאון תל אביב, בהשתתפות אלפי מורים שיגיעו מכל רחבי הארץ בהסעות מאורגנות.

תגיות:מערכת החינוךאביגדור ליברמןיפעת שאשא ביטוןהסתדרות המורים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה