חדשות בארץ

הפיגוע באלעד | ניחום אבלים אצל המשפחות השכולות: "כל ילד והקדיש הרועד שלו"

ח"כ סמוטריץ' ניחם את משפחותיהם של יונתן חבקוק, בועז גול ואורן בן יפתח הי"ד. "כל אבדן ומנגינת האיכה שלו", כתב בכאב לאחר מכן

  • ח' אייר התשפ"ב
(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)(צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
אא

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיע לניחומי אבלים אצל משפחות שלושת הנרצחים בפיגוע הקשה באלעד: משפחת חבקוק, משפחת גול, ומשפחת בן יפתח. "בתקופה האחרונה זה כאילו הפך לריטואל. לוויות וניחומי אבלים. אחד אחרי השני. משפחה אחרי משפחה", כתב סמוטריץ' לאחר שסיים את ביקורו בבתיהם של המשפחות האבלות.

"אבל האמת היא שזה ממש לא ריטואל וממש לא משהו שאפשר להתרגל אליו. הוא קשה לי בכל פעם כמו בפעם הראשונה. עומד מול מפתן הדלת, לוקח נשימה ארוכה ונכנס ברגליים רועדות ובדופק מואץ.

"כל משפחה והסיפור האישי שלה. כל נרצח שהוא עולם ומלואו. כל כאב והתדר שלו. כל אבדן ומנגינת האיכה שלו. כל עין והדמעה שלה. כל לב והבור העצום שנפער בו. כל ילד והקדיש הרועד שלו", המשיך סמוטריץ'.

"היום היו אלה משפחותיהם של אורן בן יפתח בלוד ושל בעז גול ויונתן חבקוק הי"ד באלעד. הסיפורים, הכאב, התקוות שנגוזו, והחשש מהעתיד לבד, בלי בעל ובלי אב.

"ויש גם מכנה משותף. משפחות שהן מלח הארץ במלא מובן המילה. משפחות גדולות ומאוחדות, מלאות חיים וילדים. בריאות, מאמינות, נחושות, יודעות מה נכון ומה צריך לעשות כדי שהאויבים שלנו יפחדו להסתובב ברחובות ולא אנחנו, סומכות על ריבונו של עולם ויודעות שעם ישראל ינצח את אויביו וימשיך לבנות את ביתו הלאומי בארץ ישראל למרות כל הקשיים והמשברים.

"וזו הצוואה של הנרצחים וזו החובה שלנו כלפיהם, כלפי משפחותיהם, כלפי ריבונו של עולם וכלפי עם ישראל כולו. ואומר לך בדמייך חיי", סיים סמוטריץ' את דבריו.       

תגיות:משפחות שכולותפיגועאלעד

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה