חדשות בארץ

ח"כ יואב גלנט: "הצלחנו לשמור על עצמנו אלפיים שנה רק בזכות המסורת"

האלוף ומפקד פיקוד דרום לשעבר סיפר על הקשר היהודי שליווה אותו לאורך שנותיו במלחמות ובמבצעים: "תמיד זכרתי שאני נלחם בשם השם"

  • כ"ז אדר א' התשפ"ב
גלנט (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)גלנט (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
אא

חבר הכנסת יואב גלנט (הליכוד) עסק במשך שנים בהגנה על בטחון המדינה במסגרת שירותו הצבאי, בין היתר כאלוף וכמפקד פיקוד הדרום בצה"ל. בשבוע שעבר הוא נטל חלק בכנס שהשיק את השדולה לשמירה על זהותה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. במסגרת הדיון סיפר גלנט שלאורך שנות שירותו הצבאי, הקפיד לזכור את הקשר היהודי במלחמה על הארץ.

"מי שמכיר אפילו מעט את ההיסטוריה היהודית, מבין שעם ישראל שרד אלפיים שנה בזכות המסורת ובזכות תפילה שלוש פעמים ביום לכיוון ירושלים", אמר גלנט. "מה שקרה פה זה שבאלפיים שנה בלי טריטוריה ובלי מנהיג אחד ועם מאה גלויות שונות, הצלחנו לשמור על עצמנו. זה קרה רק בזכות המסורת, בגלל שעם ישראל והמנהיגות שלו, הרבנות, במשך אלפיים שנה הצליחה לגרום לזה שהרב ומנהיג הקהילה יהיה הסמכות הרוחנית, וספר התורה ובהמשך המשנה והגמרא וסידורי התפילות יהפכו להיות העוגן במקום ארץ ישראל".

גלנט הוסיף וסיפק גם זווית אישית: "כולנו בניהם של עולים חדשים וזה אומר שכולנו היינו דתיים, אחרת לא היינו מגיעים הנה כיהודים. סבתא של אמי ברחה מהנאצים ולא שרדה את המסע כי סירבה לאכול מזון לא כשר. בכל המקומות שהייתי בצבא, בכל הפעילויות ובכל המבצעים והמלחמות, תמיד זכרתי שחוץ מזה שאני נלחם למען עם ישראל וערכי מדינת ישראל, אני גם שליחם של דורות, בשם השם צבאות".

חבר הכנסת ושר החינוך לשעבר חתם בפסוק מספר ירמיהו שעוסק בנבואת ה' לישעיהו על קיבוץ הגלויות העתיד לבוא: "ממזרח אביא זרעך וממערב אקבצך, אומר לצפון תני ולתימן אל תכלאי, הביאי בניי מרחוק ובנותיי מקצה הארץ".

תגיות:מסורתזהות יהודיתיואב גלנט

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה