חדשות בריאות

קבינט הקורונה החליט: התו הירוק יצומצם ל"אירועים בסיכון גבוה"

שרי הקבינט החליטו לצמצם את השימוש בתו הירוק לאירועים המוגדרים בסיכון גבוה, כדוגמת שמחות ומסיבות. כל הפרטים על המתווה החדש

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

קבינט הקורונה, שהתכנס היום (שלישי) לראשונה מזה כשלושה שבועות, החליט על צמצום התו הירוק ועדכון השימוש בו רק עבור אירועים המוגדרים בסיכון גבוה, כגון שמחות ומסיבות. רשימה מלאה של האירועים בסיכון גבוה תפורסם על ידי מטה ההסברה לקורונה עם השלמת ניסוח התקנות.

עוד הוחלט, כי תוקף התו הירוק יעודכן כך שהזכאים לו יהיו: מחוסנים בשתי מנות, שלא חלפו ארבעה חודשים מהמועד בו קיבלו את המנה השנייה; מחלימים שלא חלפו ארבעה חודשים ממועד החלמתם; ומחוסנים בשלוש ובארבע מנות חיסון, ללא הגבלת זמן.

המתווה המעודכן ייכנס לתוקף עם פקיעת מתווה התו הירוק המלא ביום ראשון הקרוב (6 בפברואר), בחצות הלילה שבין ראשון לשני.

שרי הקבינט החליטו כי החל מיום שלישי הבא (8 בפברואר) תבוטל החובה לבצע בדיקת קורונה לפני טיסה יוצאת מישראל למי שאינו מחוסן או מחלים, הן לגבי נוסעים והן לגבי אנשי צוות. באשר לכניסה לישראל, התקנות הקיימות בנתב"ג – בכללן חובת הבדיקה לפני הטיסה הנכנסת לישראל, וכן חובת הבדיקה עם הנחיתה בנתב"ג – הוארכו עד ל-7 במרץ.

עוד הוחלט, כי לנוסע בעל תסמינים ב-14 הימים שלפני הטיסה לישראל יתאפשר לעלות לטיסה במידה וביצע בדיקת אנטיגן מוסדית שלילית לאחר תחילת התסמינים (עד עתה נדרש ביצוע בדיקת PCR שלילית לאחר מכן). החלטה נוספת שהתקבלה הינה החובה לבצע בדיקת אנטיגן בכניסה למוסדות מגן אבות ובתי קשיש בקהילה. בנוסף, תיוותר חובת בדיקה דו-שבועית לעובדים לא מחוסנים במוסדות רווחה, בריאות וחינוך. מוסד שיחליט להקים עמדת בדיקות אנטיגן כתנאי כניסה יקבל סבסוד חלקי מהמדינה.

החלטות הקבינט ייכנסו לתוקף בכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת.

תגיות:נגיף הקורונהקבינט הקורונההתו הירוק

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה