חדשות בארץ

קמפיין גיוס המונים עבור נתניהו שובר שיאים. לאיזה סכום הגיעו, עד כה?

ברקע הדיווחים על מגעים לעסקת טיעון בין ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פתח איש התקשורת ינון מגל אתר גיוס המונים למימון ההגנה המשפטית בתיקי האלפים

  • י"ד שבט התשפ"ב
(צילום מסך מתוך אתר הקמפיין)(צילום מסך מתוך אתר הקמפיין)
אא

(עודכן: 16:32)

איש התקשורת ינון מגל, מתומכיו של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, פתח היום (ראשון) אתר גיוס המונים שנועד לגייס כסף מהציבור לצורך מימון ההגנה המשפטית של נתניהו בתיקי האלפים. בתוך שעות ספורות נאספו מעל מיליון שקלים. מרוב עומס האתר אף קרס למספר דקות.

"לא דיברתי עם נתניהו על הנושא, ולא שאלתי את דעתו", הבהיר מגל בטוויטר בטרם עלה האתר לאוויר. "אני פשוט מניח שגם לאדם אמיד הוצאה שיכולה להגיע לעשרות מיליונים, היא נטל כבד מאוד, ושיקול במשפט. וכמי שחושב שהוא נאבק שם גם בשבילי – זה המעט לעשות".

מגל סיפר, כי היעד שלו הוא לגייס באמצעות האתר שבעה מיליון שקלים. הרקע ליוזמה הינם הדיווחים על מגעים בין גורמים מטעמו של נתניהו לבין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על הגעה לעסקת טיעון בתיקי האלפים. הפרסומים חוללו סערה ברשת, וגרמו לפיצול בקרב תומכיו של נתניהו כשחלקם קוראים לו שלא להיכנע ולהמשיך במשפט. כך, לדוגמה, איש התקשורת שמעון ריקלין כתב כי "מנהיגים גדולים לא עושים עיסקאות טיעון. כי ההיסטוריה עלולה לשפוט אותם כקטנים".

"מנהיג צריך ללכת עם האמת שלו עד הסוף. כשליח ציבור. כמחולל שינוי. ואם צריך אז יושבים בכלא. כן בכלא", הוסיף ריקלין. "זה מאוד לא נעים לשבת בכלא בגיל מבוגר. האם רק הנוחות והשפע מעניינים אותנו או מחויבות לרעיון? למשמעות של שירת חיינו? בעבר מנהיגי חרות ישראל גם מתו עבור החרות. עוז רוחנו יקבע את עתידנו".

מגל כתב כי "המערכת תסכים לוותר על הכל. רק שביבי ילך. רק שיהיה קלון. אסור לתת להם את זה. מאידך אני מבין שנתניהו כבר רוצה לסיים את הסאגה, ואת הרדיפה. והוא לא צעיר. לכן המלצת מגל לגבי עסקת טיעון: בלי קלון: לחתום עם קלון: לא לחתום! נתניהו, אל תתן להם את מבוקשם".

תגיות:ינון מגלתיקי האלפים

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה