חדשות בארץ

"הרפו ידיכם מקודשי ישראל": הרבנים הראשיים נגד רפורמת הכשרות

הראשון לציון הגר"י יוסף והגר"ד לאו פרסמו מכתב משותף, בו מחו בתוקף נגד רפורמת הכשרות של השר מתן כהנא: "הרפו ידיכם מקודשי ישראל"

הרבנים הראשיים (צילום: יעקב כהן, פלאש 90)הרבנים הראשיים (צילום: יעקב כהן, פלאש 90)
אא

הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הגר"י יוסף והגר"ד לאו, פרסמו הערב (רביעי) מכתב חריף נגד רפורמת הכשרות של השר מתן כהנא, שאושרה הבוקר בוועדה לשירותי דת לקריאה שנייה ושלישית.

במכתבם המשותף, כתבו הרבנים הראשיים כי "ההחלטה על מתווה הכשרות החדש שהתקבלה היא הרס הכשרות ומביאה לידי ביטוי מגמה לעקירת יהדותה של מדינת ישראל, צעד נוסף להפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה".

"ההרס הרוחני במסווה של הרפורמה זו כסות עיניים שאחריתה מי ישורנו", הוסיפו הרבנים. "בחלל חדרי זוממי השינוי מהדהדים כבר קולות נוספים בענייני גיור ונישואין מחוץ למסגרת הרבנות הראשית שיביאו בהכרח להפרדת קהילות בישראל, שמירה על האחדות שהייתה משאת נפשם של מייסדי הרבנות הראשית נחתכת בלהבי ברזל".

"אנו אפופי חרדה לבאות, אנו פונים בקריאה: הרפו ידיכם מקודשי ישראל! ענייני ההלכה והדת מסורים בידי רבני ישראל, אין להעלות על הדעת שבמחי יד יחריבו בניין שלם במגמה לרצות גורמים מסוימים. מתוך אחריות כבדה לעם ישראל ולארץ ישראל אנו קוראים לעצור הליך זה מיידית".

בפנותם לרבני ישראל, קראו להם הגר"י יוסף והגר"ד לאו: "עמדו בפרץ, הרגישו את האחריות המוטלת על שכמכם, דעו כי על כתפנו מוטלת אחריות לקיומו של היישוב היהודי בארץ ישראל, ואין שום זכות לשום גורם לקבוע חוקים שהם נגד חוקי תורתנו הקדושה. אנו קוראים לרבני ישראל לבל יהין רב לתת כשרות שלא במקום שהוסמך לכך על ידי מועצת הרבנות הראשית לישראל".

תגיות:הרב דוד לאורפורמההרב יצחק יוסףכשרות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה