חדשות בארץ

גנץ: "איראן רחוקה חודשיים מצבירת החומר הדרוש לפצצה גרעינית"

בתדרוך לשגרירים זרים, קרא שר הביטחון לעולם להתאחד ולפעול מול האתגר שמציבה איראן, והצהיר כי אינו פוסל את האפשרות שישראל תשתמש בעתיד באמצעים שברשותה כדי למנוע ממנה נשק גרעיני

גנץ (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)גנץ (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
אא

שר הביטחון בני גנץ אמר היום (רביעי), כי "איראן נמצאת במרחק חודשיים מצבירת החומר הדרוש לפצצה גרעינית". בתדרוך שקיים לשגרירים זרים, אמר גנץ: "איננו יודעים אם המשטר האיראני נכון להגיע להסכם ולחזור לשולחן המשא ומתן, והעולם חייב לבנות לעצמו 'Plan B' ולעצור את ההתקדמות שלה כבר עכשיו".

"המטרה בסופו של דבר היא להגיע להסכם ארוך יותר, חזק יותר ורחב יותר", הוסיף גנץ. "הגעה של איראן לסף גרעין שמה אותנו על סף מירוץ חימוש גרעיני אזורי, ואולי גם עולמי. כל התוקפנות האיראנית עד כה הייתה בלי היכולת הזו – אם תהיה לה את היכולת לפרוץ לגרעין, היא תגביר את התוקפנות שלה".

"לנו בישראל יש את האפשרויות שלנו", הצהיר שר הביטחון בתדרוך בו נכחו למעלה מ-60 שגרירים. "ידענו להשתמש באמצעים שבידינו בעבר, ואני לא פוסל שנצטרך לפעול גם בעתיד כדי שאיראן לא תגיע לנשק גרעיני. אבל איראן היא קודם כל אתגר לעולם שצריך להתאחד ולפעול".

גנץ התייחס בדבריו לתקיפת המכלית "מרסר סטריט" במפרץ עומאן בסוף החודש שעבר, ואמר כי הכטב"מ שפגע בה יצא מאדמת איראן: "יש להניח כי הדבר נעשה באישור המנהיג העליון. לאיראן יש כוונה להשמיד את ישראל, והיא עובדת בכדי שיהיו לה את האמצעים לעשות זאת. בנוסף, היא פועלת דרך שלוחותיה בעיראק, תימן, סוריה, לבנון ועזה, משתמשת בכטב"מים וטילים מדויקים, פועלת נגד אוניות מסחר בים ואף תוקפת בסייבר ברחבי העולם".

השר הציג בדבריו נתונים על העלייה בתקציב הביטחון האיראני, שיותר מהכפיל את עצמו בתוך חמש שנים – מ-22 מיליארד דולר ל-49 מיליארד דולר. הוא הדגיש כי לישראל אין סכסוך עם העם האיראני אלא עם משטר האייתוללות, וציין כי הוא מוטרד מהעובדה שנציגים של הקהילה הבינלאומית הגיעו להשבעת הנשיא האיראני החדש איבראהים ראיסי, "התליין מטהראן".

בנושא לבנון אמר גנץ כי "באלפי בתים ישנם מחסני טילים, בלב ליבה של אוכלוסייה אזרחית. איראן וחיזבאללה מנצלות את המצב ההומניטרי בלבנון, ומונעות הקמת ממשלה יציבה". לדבריו, הוא הציע ללבנון סיוע שלוש פעמים, כולל באופן ישיר דרך ארגונים בינלאומיים לבתי החולים, וכי ישראל נכונה לאפשר סיוע של מדינות העולם משטחה.

באשר לפלסטינים, אמר שר הביטחון כי "הרשות הפלסטינית והנהגתה הם הגורם המייצג של הפלסטינים באזור, ואנחנו פועלים לחיזוק הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון. אנחנו מאשרים בנייה, הרחבנו את היתרי התעסוקה, ובטווח הרחוק אנחנו צריכים לקדם פרויקטים תשתיתיים משמעותיים לטובת האזור. בעזה, התנהלות חמאס פוגעת באוכלוסייה. כל מה שישראל צריכה בכדי לאפשר לעזה להתפתח ולהגיע להסדרה ארוכת טווח הוא השבת הבנים הביתה, והתחייבות לשקט מוחלט בדרום הארץ".

תגיות:איראןבני גנץהסכם הגרעין

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה