הרב יאשיהו פינטו

הרב יאשיהו פינטו: לעמוד לימין הממלכה המרוקאית

במשא מיוחד שמסר ראב"ד מרוקו הגאון רבי יאשיהו פינטו, התיחס האדמו"ר למצבה המדיני של מרוקו: לצערנו כיום יש זמן קשה במרוקו מכוון שבמדבר סהרה ישנה חבורת פרחחים בשם "הפוליסריו" שעומדים בזמן זה שהוא קשה מאוד בכל העולם. הרב בקריאה ליהודי כל העולם לעמוד לימין מלך מרוקו, "ממלכה של חסד"

שתף במייל
| י' כסלו התשפ"א |
whatsapp
אא

בקריאה מיוחדת שנמסרה בשידור חי לאוזני עשרות אלפי מאזינים, קרא ראב"ד מרוקו האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, למנהיגי קהילות יהודיות מרחבי העולם, לבוא ולעמוד לצידו של מלך מרוקו, האיש שהיטיב וגמל חסד עם העם היהודי.
בשבוע האחרון הרימו ראש אנשי מחתרת הפוליסרו, הנמצאים במדבר סהרה, באזור הגבול הדרומי של טריטוריית ה"סהרה המערבית", תוך יצירת פרובוקציות שנועדו לפגוע בריבונות המרוקאית על המקום. 
חיילי הממלכה המרוקנית הודיעו כי בכוונתם לשחזר את התנועה החופשית לתנועה אזרחית ומסחרית, ולא לתת לאנשי הפוליסארו ליצור חזית תוקפנית כנגד הריבונות המרוקאית.
כאמור בשיעורו התיחס ראב"ד מרוקו, האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א ממקום מושבו בקזבלנקה בשיעור ששודר למאות אלפי יהודים ברחבי העולם, כשבסוף שיעורו אמר הרב, כי מלך מרוקו הואא מלך של חסד "שהקב"ה יאריך ימיו בטוב ושנותיו בנעימים שכל כולו רחמים  וחסד".
בדבריו הוסיף הרב כי מרוקו היא המקום הבטוח ליהודים זה 2000 שנה. ואמר "בשואה כשפנה היטלר למלך מרוקו דאז בכדי לקחת את היהודים ולהרגם ענה לו מלך מרוקו שכל המרוקאים אחד הם, ולא נתן לו לנגוע בשערה של יהודי. יותר מכך שהוכרחו היהודים לענוד טלאי צהוב, מלך מרוקו אמר שיהיה הראשון שיעשה זאת".
כאן פנה הרב לנושא האקטואלי ואמר: לצערנו כיום יש זמן קשה במרוקו מכוון שבמדבר סהרה ישנה חבורת פרחחים בשם "הפוליסריו" שעומדים בזמן זה שהוא קשה מאוד בכל העולם, כשהעולם מתמודד עם מגפת הקורונה, עם אסונות טבע ועם יציבות כלכלית, והם עושים דברים לא טובים, שפוגעים בממלכה המרוקאית שהיא ממלכת חסד."
כאן פנה הרב וקרא למנהיגי קהילות יהודיות מרחבי העולם לעמוד לימין המלך, "אנו מבקשים מכל רב שיש לו קהילה וכן גם קהילת שובה ישראל במרוקו ובכל העולם וכן כל יהודי ויהודי בפרט להוקיע את חבורת הפרחחים ופוחזים הזאת אשר היא ריקה מתוכן ומזיקה, ובכך להראות הכרת הטוב למרוקו ולמלכה, ובעזרת ה' נזכה לבשורות טובות ולגאולה השלימה שנאמר "ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה"

 

 כולנו חייבים למלך

במהלך שיעור מיוחד שמסר רבה של מרוקו, שיעור ששודר לעיני  עשרות אלפי צופים מאזינים, התיחס רבה של מרוקו למציאות הכאובה, של פגיעה בכבודו של מלך מרוקו, על ידי קבוצת מורדים, שניסו ומנסים ליצור פרובוקציה בתוככי מדבר סהרה.
במהלך השיעור, קרא ראב"ד מרוקו האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, למנהיגי קהילות יהודיות מרחבי העולם, לבוא ולעמוד לצידו של מלך מרוקו, האיש שהיטיב וגמל חסד עם העם היהודי.
דבריו של הרב הגיעולאחר שבשבוע האחרון, הרימו ראש, אנשי מחתרת הפוליסרו, הנמצאים במדבר סהרה, באזור הגבול הדרומי של טריטוריית ה"סהרה המערבית", תוך יצירת פרובוקציות שנועדו לפגוע בריבונות המרוקאית על המקום. 
חיילי הממלכה המרוקנית פעלו בנחישות, על מנת למנוע מאנשי הפוליסארו ליצור חזית תוקפנית כנגד הריבונות המרוקאית.
בדברים שאמר הרב פינטו, התיחס האדמו"ר, שליט"א ממקום מושבו בקזבלנקה בשיעור ששודר למאות אלפי יהודים ברחבי העולם, כשבסוף שיעורו אמר הרב, כי מלך מרוקו הואא מלך של חסד "שהקב"ה יאריך ימיו בטוב ושנותיו בנעימים שכל כולו רחמים  וחסד"
בדבריו הוסיף הרב כי .מרוקו היא המקום הבטוח ליהודים זה 2000 שנה. ואמר "בשואה כשפנה היטלר למלך מרוקו דאז בכדי לקחת את היהודים ולהרגם ענה לו מלך מרוקו שכל המרוקאים אחד הם ולא נתן לו לנגוע בשערה של יהודי יותר מכך שהוכרחו היהודים לענוד טלאי צהוב מלך מרוקו אמר שיהיה הראשון שיעשה זאת"
כאן פנה הרב לנושא האקטואלי ואמר: לצערנו כיום יש זמן קשה במרוקו מכוון שבמדבר סהרה ישנה חבורת פרחחים בשם "הפוליסריו" שעומדים בזמן זה שהוא קשה מאוד בכל העולם, כשהעולם מתמודד עם מגפת הקורונה, עם אסונות טבע ועם יציבות כלכלית, והם עושים דברים לא טובים, שפוגעים בממלכה המרוקאית שהיא ממלכת חסד."
כאן פנה הרב וקרא למנהיגי קהילות יהודיות מרחבי העולם לעמוד לימין המלך, "אנו מבקשים מכל רב שיש לו קהילה וכן גם קהילת שובה ישראל במרוקו ובכל העולם וכן כל יהודי ויהודי בפרט להוקיע את חבורת הפרחחים ופוחזים הזאת אשר היא ריקה מתוכן ומזיקה  ובכך להראות הכרת הטוב למרוקו ולמלכה, ובעזרת ה' נזכה לבשורות טובות ולגאולה השלימה שנאמר "ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה"

הידברות שופס

ספר דניאל עם פירוש נזר חזיונות של הרב זמיר כהן

45לרכישה

מוצרים נוספים

סט ארכיאולוגיה תנכ"ית הרב זמיר כהן

חבורת תריג 9 - בתעלומת הזהב

זה אפשרי - הרב יצחק פנגר

גביע קידוש מוכסף

מקראות שלובות - מגילת איכה

הקרב על המקדש

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה