חדשות בארץ

גנץ: "מדינת ישראל מחויבת לשורדי השואה"

בנאום בפתח הדיון המיוחד בכנסת לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, אמר יו"ר כחול לבן, בני גנץ, כי על נבחרי הציבור לשמור על עוצמתה המוסרית של ישראל: "לקחתי על עצמי את המשימה לשמור על הדמוקרטיה"

גנץ, הבוקר בכנסת (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)גנץ, הבוקר בכנסת (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
אא

יו"ר הכנסת בני גנץ פתח הבוקר (שלישי) את הדיון המיוחד בכנסת, המוקדש לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה. "מדינת ישראל לא קמה בגלל השואה, אבל היא נושאת  ב- DNA שלה מחויבות ללקחי השואה, ומחויבות לשורדי השואה", אמר בפתח נאומו. "בימים כאלה, כשאזרחי ישראל נושאים אלינו את עיניהם, האחריות המוטלת עלינו כנבחרי ציבור גדולה שבעתיים".

"עלינו לשמור על המדינה הזאת ועל שתי העוצמות המרכזיות שלה", הוסיף גנץ. "עוצמתה הצבאית כלפי חוץ: להבטיח שישראל תהיה המקום הבטוח ביותר ליהודים ולכלל אזרחיה. ושלעולם לא עוד. לא פחות מכך חשובה עוצמתנו המוסרית – להיות טובים יותר. אור לגויים, במלוא מובן משמעות הביטוי. לדרוש מאיתנו יותר ממה שאנחנו מצפים מאחרים".

"מתוך התפיסה הזאת, אנחנו חייבים לשמור על החוטים שמקשרים בינינו כחברה: בלי אנחנו והם, בלי מחנות, שיותר משהם מקווים להצלחתם – הם מייחלים לכישלון המחנה השני".

יו"ר כחול לבן התייחס בדבריו במרומז להסכם עליו חתם אמש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת ממשלת חירום לאומית, בה יכהנו ברוטציה: "לקחתי על עצמי את המשימה לשמור על הדמוקרטיה, משום שאני מאמין שהיא מקור הכוח המשמעותי שלנו כחברה. עלינו להוות דוגמה לאזרחי ישראל, ודוגמה לכל העמים. ובימים כאלה, כשמגיפה מסוכנת משתוללת, המחויבות הזאת נדרשת יותר. לשמור על המדינה, וגם לשמור על בני הדור ההוא, ההולך ונעלם. הם זקוקים לנו, זקוקים לגב שלנו".

"בימים מאתגרים אלה, כשהבדידות נדרשת מהם על מנת להגן על בריאותם, חשוב שיידעו ניצולי השואה בפרט, וכל אזרחי ישראל המבוגרים שבינינו בכלל, שהם לא לבדם. אנחנו מחויבים לשמור על בריאותם ואנחנו מחויבים לדאוג לרווחתם, הפיזית והנפשית. זה קודם לכל שיקול כלכלי או עסקי. זהו צו מוסרי וקיומי".

(קרדיט: ערוץ כנסת)

תגיות:הכנסתיום השואהבני גנץ

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה