חדשות בארץ

נתניהו: "כחול לבן – בושה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על הדיווח, לפיו נציג הרשימה המשותפת יעמוד בראש ועדת העבודה והרווחה, המטפלת בסוגיות של שיקום נכי צה"ל ומשפחות נפגעי מלחמה וטרור: "כחול לבן – בושה!"

נתניהו וגנץ (תמונות: פלאש 90)נתניהו וגנץ (תמונות: פלאש 90)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הבוקר (שלישי) על אירועי היממה האחרונה בכנסת, במהלכה הוקמה הוועדה המסדרת, והוחלט על הקמתן של ועדת החוץ והביטחון, ועדת הכספים ו- 4 ועדות מיוחדות. בראשות שתיים מהוועדות המיוחדות יעמדו נציגים של הרשימה המשותפת. "כחול לבן – בושה!", כתב נתניהו בטוויטר.

דבריו של נתניהו כתבו בהמשך לדיווח של ישי פרידמן במקור ראשון, לפיו ועדת העבודה והרווחה – בראשה יעמוד נציג הרשימה המשותפת – עוסקת, בין היתר, בסוגיות של שיקום נכי צה"ל ומשפחות נפגעי מלחמה וטרור, ובשלילת קצבאות מבני משפחותיהם של מחבלים פלסטינים המחזיקים באזרחות ישראל.

חברת הכנסת איילת שקד (ימינה) הגיבה אף היא על הדיווח: "כחול לבן בפשיטת רגל ערכית ומוסרית. על הדרך רומסים כל מוסכמה לפיה עבדה הכנסת שנים רבות", כתבה בטוויטר.

מליאת הכנסת אישרה אמש את הקמת הוועדה המסדרת, ברוב של 61 חברי הגוש בראשות כחול לבן, הכולל את העבודה-מרצ, ישראל ביתנו והרשימה המשותפת. חברי מפלגות בלוק הימין החרימו את הדיון וההצבעה. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שניהל את הישיבה, נמנע. במהלך הלילה אישרה הוועדה המסדרת, בראשותו של חבר הכנסת אבי ניסנקורן (כחול לבן) את הקמתן של 6 ועדות זמניות, הכוללות ועדה מיוחדת להתמודדות עם משבר קורונה. בנוסף לוועדת הקורונה הוקמו 3 ועדות מיוחדות נוספות – להיערכות מערכת החינוך, לעבודה ורווחה ולמיגור הפשיעה בחברה הערבית. בנוסף הוקמו ועדת חוץ וביטחון וועדת הכספים. 

בנוסף לראשות ועדת העבודה והרווחה, קיבלה הרשימה המשותפת את ראשות הוועדה למיגור בפשיעה בחברה הערבית. בתמורה, הסכימה לכך שחבר הכנסת עודד פורר, איש ישראל ביתנו, יעמוד בראש ועדת הכספים, במקומו של חבר הכנסת משה גפני (דגל התורה). בראש ועדת החוץ והביטחון ימשיך לכהן חבר הכנסת גבי אשכנזי (כחול לבן). בראשות ועדת הקורונה יעמוד חברו למפלגה, עופר שלח. יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, יעמוד בראשות ועדת החינוך.

מוקדם יותר הבוקר, פרסם הליכוד הודעת תגובה חריפה נגד מפלגות גוש ה- 61: "כחול לבן, יחד עם ליברמן והמשותפת, החליטו לגזול את הכנסת משניים וחצי מיליון מצביעי מחנה הימין. תוך דורסנות חסרת תקדים, התעלמות מכל נוהג קיים מאז ומעולם בכנסת, הם החליטו להקים לא פחות מ- 6 ועדות זמניות, כשבכולן קבעו רוב לעצמם כשנציג מטעמם עומד בראשן, וזאת בניגוד מוחלט לחלוקת המנדטים הכוללת בין סיעות הכנסת ומהנוהל המקובל מזה 22 כנסות".

"מחנה הימין לא יתן לזה יד, ולא ישתתף בדיונים ובהצבעות הלא דמוקרטיות הללו, שדורסות ומתעלמות מ- 58 חברי כנסת שהעם בחר", נאמר בהמשך ההודעה. "נמשיך להיאבק נגד ההתנהלות הבריונית והלא דמוקרטית של קואליציית גנץ-לפיד, ליברמן והיבא יזבכ, בשמם של כל אזרחי ישראל".

תגיות:הרשימה המשותפתכחול לבןבחירות 2020בנימין נתניהו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה